02.08.2019 22:20 1348

«Врачи без границ» и областной центр паллиативной помощи и интегрированных услуг расширяют партнерство по лечению гепатита

Международная медицинская гуманитарная организация Médecins Sans Frontières (MSF) «Врачи без границ» и Николаевский областной центр паллиативной помощи и интегрированных услуг подписали соглашение о лечении от гепатита С еще 200 человек дополнительно к группе из 1000 пациентов, о которой было заявлено в начале работы организации в Николаевской области.

В сообщении Николаевской ОГА говорится:

З 2017 року «Лікарі без кордонів» та партнери в Миколаївській області — обласний центр паліативної допомоги та інтегрованих послуг, а також обласний наркологічний диспансер — надають передове лікування гепатиту С.

Рівень одужання пацієнтів в програмі досягає 97%.

Такі результати вдається забезпечити завдяки використанню нових, ефективних генеричних препаратів та впровадження програми психосоціальної підтримки пацієнтів.

Незважаючи на успіх програми, очевидно, що потрібно ще багато зробити для боротьби з гепатитом С в Миколаївській та інших областях України.

За оцінками, в Україні проживає більше 2 мільйонів людей з гепатитом С.

Гепатит С спричиняється вірусом гепатиту С (ВГС) при його потраплянні в печінку та може призвести до цирозу, раку печінки чи навіть смерті.

Показник захворюваності на гепатит С в Миколаївській області оцінюється як один з найвищих в Україні, водночас доступ до недорогого лікування, медикаментів і діагностики обмежений.

Минулого тижня, 28 липня, у Всесвітній день боротьби з гепатитом, «Лікарі без кордонів» організували публічний захід в центрі міста в Миколаєві, щоб поширити інформацію про профілактику, тестування та лікування гепатиту С серед понад 1000 людей.

У заході також взяли участь представники Центру паліативної допомоги та інтегрованих послуг та волонтери Миколаївської благодійної організації «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».

Ми з нетерпінням чекаємо продовження роботи з місцевими партнерами для підвищення обізнаності про цю хворобу, яка може бути смертельною, якщо її ефективно не лікувати. Але, звичайно, що ще важливіше, ми раді можливості вилікувати більшу кількість пацієнтів в Миколаївській області», — сказала Марина Поццолі, координатор проекту з лікування гепатиту С в організації « Лікарі без кордонів».

Щоб отримати більше інформації щодо тестування та лікування від гепатиту С, зверніться до сімейного лікаря або ж дізнайтеся на сайті МОЗ України.