02.10.2019 08:00 1051

В Снигиревской районе школьники вместо занятий работали в поле без трудовых договоров и без оплаты труда

В Снигиревской районе школьники вместо занятий работали в поле без трудовых договоров и без оплаты труда Фото № 0

В Снигиревском районе был выявлен факт работы несовершеннолетних без трудового договора.

В сообщении Управления Гоструда в Николеавской области говорится:

Збором вражаю цибулі замість навчання у школі займалися 24 учні 7-10 класів Снігурівського району.

Саме зазначений факт зафіксували представниками поліції, Сінгурівської міської ради та Управління Держпраці у Миколаївській області.

Під час проведення інспекційного відвідування було встановлено, що роботодавець не укладав трудових договорів з жодним неповнолітнім-працівником.

Батьки знали якою справою займаються їх діти, проте відсутність трудового договору не викликала в них занепокоєння.

Роботодавець факт залучення дітей на виконання робіт визнає. Проте позиція сільгосппідприємства про відсутність доцільності укладання трудового договору з кожним працівником залишається незмінною. Адже роботи короткострокові, батьки трудову діяльність дітей погодили та сприймають, як захід навчально-виховного характеру, школа також підтримує таку ініціативу.

Нагадаємо, що відповідно до статті 2 Кодексу законів про працю України працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

При цьому, діти залучаються до виконання робіт лише за наявності укладеного трудового договору у письмовій формі (стаття 24 КЗпП України) та праця така має бути оплачувана.