Новости дня 15.12

В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД

12 ноября 2019, 20:24 792
В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 0 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 1 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 2 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 3 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 4 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 5 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 6 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 7 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 8 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 9 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 10 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 11 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 12 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 13 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 14 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 15 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 16 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 17 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 18 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 19 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 20 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 21 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 22 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 23 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 24 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 25 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 26 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 27 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 28 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 29 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 30 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 31 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 32 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 33 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 34 В Николаеве прошел региональный Форум ОСМД Фото № 35

Сегодня в Николаеве состоялся Региональный Форум ОСМД. Мероприятие организовано в рамках проектов "Объединение совладельцев домов для внедрения устойчивых энергоэффективных решений" (HOUSES), финансируемого Европейским Союзом и внедряется ПРООН в Украине.

В сообщении Отдела информационного обеспечения Департамента городского головы говорится:

Форум відвідали понад сотню учасників з Миколаївської, Одеської та Херсонської областей - голови об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, Асоціацій ОСББ, ініціативні групи.

Як повідомляють організатори, мета заходу - надати роз’яснення законодавчої та нормативно-правової бази діяльності ОСББ, створити ефективні умови та партнерства на регіональному/місцевому рівні, обговорити кращі практики місцевих програм підтримки ОСББ, розробити методичні рекомендації, пам’ятки та алгоритми дій для вирішення проблем створення, діяльності та розвитку ОСББ через призму партнерства та взаємодії.

Регіональний координатор ПРООН в Миколаївській області Тетяна Гвоздь зазначила, що наше місто для проведення форуму обрано не випадково, адже впродовж останніх років одним з першочергових пріоритетних напрямків роботи міської влади визначено саме розвиток ОСББ.

Так, з кінця 2015 року у Миколаєві створено понад 400 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Це більше, ніж за останні два десятиліття. Містяни все більше хочуть самостійно керувати своєю спільною власністю. Вони приймають рішення щодо форми управління будинком і визначають розмір платежів для забезпечення його експлуатації. Як результат - покращується якість послуг, встановлюється дієвий контроль над раціональним використанням коштів мешанців. Відкрили захід Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич та його заступник Олександр Омельчук.

- Більша частина житлового фонду Миколаєва радянських часів будівництва. Ці будинки давно пережили термін своєї експлуатації та потребують капітального ремонту. Сьогодні єдиний ефективний спосіб утримувати своє житло в належному стані – взяти відповідальність за нього на себе. Приємно, що люди розуміють це, і кількість ОСББ у Миколаєві зростає швидкими темпами.

Зі свого боку міська влада надає їм фінансову підтримку. Також діють обласні та державні програми, які дозволяють мешканцям повернути більшу частину витрачених коштів. На загальнодержавному рівні це, наприклад, тепле кредитування, завдяки якому вирішуються питання енергоефективної модернізації будинків, на місцевому - програма 90/10, участь в якій дає змогу людям провести масштабні ремонтні роботи на умовах співфінансування з міським бюджетом. Є позитивні результати.

До прикладу, Миколаїв наразі є одним з лідерів за обсягом "теплих кредитів". Жодна з цих програм, звісно, не звільняє власників квартир від витрат, проте демонструє готовність жителів піклуватися про своє майно, - сказав Олександр Сєнкевич.

Міський голова додав, що проведенням форуму - чудова можливість для обміну досвідом між містами південного регіону України, налагодження діалогу між міською владою та громадою, ознайомлення з успішними практиками інших міст. Вітаючи учасників форуму Олександр Омельчук зазначив, що у Миколаєві ОСББ надається не тільки фінансова, але і комплексна інформаційна підтримка.

- Сьогодні на державному та обласному рівні існують програми, які допомагають ОСББ впроваджувати енергоефективні заходи, – сказав Олександр Омельчук. – Дуже важливо, аби люди, які мешкають у багатоквартирних будинках знали про ці можливості й впроваджували їх.

Отримати відповіді на питання із проєктів енергоефективності, фахові консультації можна у міському Центрі енергоефективності, який надає безкоштовну громадську послугу «Супроводження проєктів ОСББ».

Після вітальних слів розпочалась основна частина форуму.

Організатори, успішні керівники об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та експерти з управління будинками ділилися власним досвідом, порадами та дієвими кроками по створенню ОСББ. Йшлося і про перспективи нововведень, які пропонуються для розв’язання нагальних питань.

Подписаться Поделиться Твитнуть Обсудить
Комментарии (0)
Имя *
Комментарий *