09.10.2019 22:06 851

В Николаеве пройдет кинофестиваль «Общественный проектор»: звездные гости и лучшее отечественное кино

Лучшие короткометражные фильмы от украинских и зарубежных режиссеров течение 2 дней смогут увидеть жители Николаева в рамках VI ежегодного кинофестиваля «Общественный проектор».

В сообщении Агенства развития Николаева говорится:

Краще короткометражне кіно від українських та зарубіжних режисерів протягом двох днів буде показано в Миколаєві в рамках 6-го щорічного кінофестивалю «Громадський проектор».

Про це повідомляють організатори фестивалю - громадська організація «РУМ» і «Агенція розвитку Миколаєва». Фестиваль пройде в концерт-холі «Юність» 11 і 12 жовтня традиційно за підтримки Благодійного фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього».

Перший день фестивалю розпочнеться о 18:00 з традиційної червоної доріжки, на якій гостей чекатимуть келих шампанського, джазова музика та почесні гості фестивалю, серед яких - відома українська актриса театру і кіно Ірма Вітовська, міністр культури України 2016-2019 років Євген Нищук, український актор і продюсер, екс-глава Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко та інші.

У другий день фестивалю гостей крім перегляду фільмів з конкурсної програми очікує також сюрприз - концерт спеціальної музичної гості з Києва - Айни Вільберг, яка своїм голосом і музикою підкорила вже чимало сцен і, впевнені організатори фестивалю, підкорить й миколаївського глядача.

«Традиція проводити в Миколаєві свій власний кінофестиваль, куди б з'їжджалися режисери зі всієї країни змагатися за перемоги в номінаціях, остаточно вкоренилася - ми проводимо «Громадський проектор» вже в шостий раз, і дуже раді, що миколаївці поділяють з нами цей задум і щороку стають гостями та глядачами фестивалю», - зазначив співорганізатор фестивалю Андрій Лохматов.

Цього року глядачів чекає конкурсна програма, що складається з 18 короткометражних фільмів від режисерів з різних куточків України, а також з Білорусі та Росії.

Кожен з них - це якісна картина, багато з яких вже отримали нагороди на інших кінофестивалях.

Оцінювати їх крім професійної Колегії журі будуть також і всі, хто прийшов на фестиваль. Глядачі будуть визначати найкращий фільм у номінації «Глядацькі симпатії».

«Географія фестивалю, насправді, ще ширша. Ми в цьому році отримали понад 120 картин з Києва, Одеси, Дніпра, Вінниці, Ужгорода, Харкова та багатьох інших українських міст, а також з Казахстану, Таджикистану і навіть Ірану. Однак, програмний відділ фестивалю відібрав найкращі фільми, які і будуть продемонстровані миколаївцям», - розповіла співорганізатор фестивалю, культурний менеджер Платформи MY ART Дар'я Фріч-Алчіна.

 Крім основної програми організатори запрошують на відкриті безкоштовні позаконкурсні покази в концерт-холі «Юність» в суботу, 12 жовтня: о 12:00 пройде спецпоказ короткометражних фільмів проекту «Дивись українське!», а о 14:00 всім бажаючим глядачам покажуть документальний фільм режисера Володимира Луцького «Малевич».