В Николаеве на реставрацию двух домов – памятников архитектуры – необходимо около 60 миллионов гривен
Основная цель - сохранить историческую памятники архитектуры и депутаты Николаевского облсовета в ближайшее время решат дальнейшую судьбу домов на Никольской, 44 и 46.
В сообщении Николаевской облгосадминистрации говорится:
Будівлі на Нікольській, 44 та 46 у Миколаєві потребують капітального вкладення коштів – близько 60 млн грн на реставрацію фасаду будинків, що є історичною пам’яткою.
Саме депутати облради вирішать чи проводити реставрацію будівлі за кошти обласного бюджету, віддати майно на приватизацію чи «законсервувати» об’єкт.
Про це розповіла начальник управління з питань майна комунальної власності області департаменту економічного розвитку та регіональної політики ОДА Ольга Відіна. Вона зауважила, що резонанс, який склався навколо цих будинків передчасний, оскільки влада наразі вирішує, що робити з будівлями, які руйнуються.
«Вони (будинки) руйнуються – це історична пам’ятка, фасад ось-ось впаде і його треба реставрувати, тому що інше не передбачено законом і нічого іншого з ним робити не можна. Тому влада зробила орієнтовний розрахунок яких вкладень потребує ця будівля. Це наразі сума близько 60 млн грн», - сказала Ольга Видина.
При цьому, за словами начальника управління з питань майна комунальної власності області, власнику потрібно прийняти управлінське рішення: або реставрувати будівлю і вкласти кошти облбюджету - вони можуть бути і в два рази більшими від вже названої суми, або якщо коштів немає – продати або законсервувати будівлю. Ольга Відіна наголосила, що в будь-якому випадку знаходитися людям там вкрай небезпечно. Коментуючи варіант з можливою приватизацією об’єкту, очільниця управління з питань майна комунальної власності області наголосила, що будівля все одно залишиться історичною пам’яткою, і за законом все, що зможе зробити новий власник – відреставрувати її.
«Зараз вийшов новий закон про приватизацію і всі об’єкти, які будуть проходити через приватизацію йтимуть прозоро через аукціони. Всі жителі України можуть бачити цей об’єкт, і приймати участь у покупці. Може вирости ціна в рази, якщо будуть зацікавлені. Вони будуть проходити прозоро, втручатися ми жодним чином не зможемо, тому що буде приймати участь вся Україна в цьому. Якщо цей об’єкт піде на приватизацію до нього будуть виставлені окремі умови продажу в яких буде відображено, що це спадщина, що її не можна руйнувати, а тільки відреставрувати. Ці обов’язкові елементи будуть враховані в аукціоні», - подчеркнула Ольга Видина.
Крім того, зауважено, що саме депутати обласної ради вирішуватимуть подальшу долю будівель, але пріоритетом є , в першу чергу, збереження історичної пам’ятки – автентичності фасаду.