04.08.2019 17:17 932

В библиотеке состоялся круглый стол «Культурные отношения Украины и ЕС. Creative Europe »

В библиотеке состоялся круглый стол «Культурные отношения Украины и ЕС. Creative Europe » Фото № 0 В библиотеке состоялся круглый стол «Культурные отношения Украины и ЕС. Creative Europe » Фото № 1 В библиотеке состоялся круглый стол «Культурные отношения Украины и ЕС. Creative Europe » Фото № 2 В библиотеке состоялся круглый стол «Культурные отношения Украины и ЕС. Creative Europe » Фото № 3 В библиотеке состоялся круглый стол «Культурные отношения Украины и ЕС. Creative Europe » Фото № 4 В библиотеке состоялся круглый стол «Культурные отношения Украины и ЕС. Creative Europe » Фото № 5 В библиотеке состоялся круглый стол «Культурные отношения Украины и ЕС. Creative Europe » Фото № 6 В библиотеке состоялся круглый стол «Культурные отношения Украины и ЕС. Creative Europe » Фото № 7 В библиотеке состоялся круглый стол «Культурные отношения Украины и ЕС. Creative Europe » Фото № 8 В библиотеке состоялся круглый стол «Культурные отношения Украины и ЕС. Creative Europe » Фото № 9 В библиотеке состоялся круглый стол «Культурные отношения Украины и ЕС. Creative Europe » Фото № 10

В областной научной библиотеке состоялся круглый стол «Культурные отношения Украины и ЕС. Creative Europe ».

В сообщении Агентства развития Николаева говорится:

Організатори – команда експертів Team Еurope Mykolaiv – запросили на захід представників культурних та творчих організацій регіону, представників бізнесу та громади міста, зацікавлених у розвитку креативних індустрій.

Мета та завдання заходу – обмін досвідом, підвищення обізнаності громади про доступні програми, проекти та можливості у сфері культури, що сприятиме поширенню світових стандартів, стимуляції міжнародного творчого співробітництва.

Відкрили засідання координатор Team Еurope Mykolaiv Артем Ващиленко та Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич. Вони зазначили, що сьогодні креативні індустрії у світі – найбільш зростаючий сектор.

Інноваційні ідеї, творчі проекти приносять великі кошти в бюджети країн, а потужна культурна сфера є одним з важливих стимулів розвитку держав.

Миколаївці долучаються до ініціативи «Креативна Європа», а міська влада готова надавати всебічну допомогу для розвитку культури, зміцнення культурних зв’язків між країнами.

Начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрій Любаров наголосив на необхідності створення сприятливих умов для інтеграції культури регіону у світовий простір. Проектний менеджер програми «Креативна Європа» в Україні Ксенія Калина розповіла про пріоритети та проекти програми, що охоплюють 41 країну і спрямовані на підтримку культурної, креативної та аудіовізуальної сфер.

Також менеджер розповіла про найбільш вдалі проекти, ініціативи та можливості участі у програмі.

Експерт Team Еurope Mykolaiv Ольга Раку звернула увагу на нові можливості для громади області у зв’язку з підписанням угоди про інтеграцію з Європейським Союзом, пріоритетами якої є: міжнародна мобільність, розширення аудиторії, нові бізнес-моделі, перехід на використання цифрових технологій, міжнародний культурний діалог, соціальна інтеграція мігрантів і біженців. Вона також презентувала он-лайн ресурси, що спрямовані на розвиток проектної діяльності у сфері культури.

Учасники круглого столу прийшли до висновку, що в Миколаївській області не повною мірою використовують ті можливості, що є, і тому потрібно вчитися просувати креативну індустрію на європейському ринку.