08.05.2019 10:44 511

«Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны

«Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 0 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 1 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 2 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 3 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 4 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 5 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 6 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 7 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 8 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 9 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 10 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 11 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 12 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 13 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 14 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 15 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 16 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 17 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 18 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 19 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 20 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 21 «Спасибо каждому из вас»: В Николаеве состоялась традиционная встреча с ветеранами войны Фото № 22

Накануне Дня памяти и примирения и 74-й годовщины победы над нацизмом во Второй мировой войне, в холле сессионного зала Николаевского областного совета состоялась уже традиционная встреча руководства области и города Николаева с ветеранами войны.

В сообщении Николаевской ОГА говорится:

Привітати присутніх прийшли перший заступник голови Миколаївської ОДА В’ячеслав Бонь, заступник голови Миколаївської обласної ради Андрій Кротов, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, заступник голови Миколаївської обласної організації ветеранів України Тимофій Борецький, спеціалісти департаменту соцзахисту ОДА та інші бажаючі.

«Від усієї області я вітаю вас з наступаючим Днем Перемоги. Ми розуміємо через які важкі випробування вам довелося пройти, розуміємо, на які важкі часи припали роки вашої молодості. Друга світова війна, дійсно, найбільш страшна війна в історії людства. Війна, що забрала більш ніж 77 мільйонів життів, з яких майже дві третини складало мирне населення. Тому, повірте, наше покоління, всі ми, дякуємо вам за те, що живемо в цьому світі. Подяка кожному з вас, всім тим, хто воював на фронті, ризикуючи своїм життям і здоров’ям заради Перемоги, подяка тим, хто кував Перемогу в тилу. Окремо хочу подякувати дітям війни, у яких війна забрала дитинство, на чиї плечі разом із дорослими лягла нелегка ноша повоєнного відродження. Велика вам подяка та доземний уклін! Бажаю кожному з вас міцного здоров’я, благополуччя, достатку. Нехай кожен з вас відчуває щирі повагу та турботу з боку оточуючих. І я щиро бажаю щоб у ваших домівках панували мир та спокій! Зі святом вас!», - звернувся до ветеранів перший заступник голови Миколаївської ОДА В’ячеслав Бонь, відзначивши, що і держава, і обласна, і міська влада й надалі робитимуть усе необхідне для них.

Ветеранів війни нагородили грамотами та відзнаками обласної державної адміністрації, обласної ради, Миколаївської міської ради, а також обласної організації ветеранів України.

Для присутніх лунали зворушливі пісні часів Другої світової війни та нескінченні слова подяки.

Відзначимо, що станом на 6 травня 2019 року у Миколаївській області щорічну разову грошову допомогу ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань та соціальну допомогу особам, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною отримано ветеранами на суму 31,8 млн грн 29 329 особам. На цей час на обліку в управліннях соціального захисту населення для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 424 ветерана війни.

Для надання санаторно-курортного лікування за рахунок коштів державного бюджету Миколаївській області на І півріччя 2019 року надійшло 68 путівок. В Миколаївській області діє Комплексна програма соціального захисту населення «Турбота» на період до 2020 року, затверджена рішенням обласної ради від 22.12.2016 № 5 (зі змінами та доповненнями).

Програма передбачає соціальний захист та підтримку ветеранам війни. За рахунок коштів обласного бюджету передбачено надання матеріальної допомоги учасникам бойових дій у роки Другої світової війни щомісяця по 1,5 тис.грн. (18,0 тис. грн. кожному отримувачу на рік).

В області проживає 288 отримувачів цієї допомоги. Здійснюється постійна матеріальна підтримка ветеранів війни визволителів Миколаївської області від фашистських загарбників, які щомісяця отримують матеріальну допомогу.

У 2019 році для надання допомоги в обласному бюджеті виділено 48 тис. грн з розрахунку по 2 тис. грн щомісяця кожному з ветеранів.

Також, відповідно до Міської програми "Соціальний захист на 2017-2019 роки", визволителі міста Миколаєва від фашистських загарбників (в кількості 2 осіб) отримують щомісячну матеріальну допомогу в розмірі 1 тис. грн.

Окрім цього, Постановою від 20.03.2019 № 327 Уряд встановив розміри та порядок виплати у 2019 році щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.

Виплату щорічної разової грошової допомоги учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань передбачено у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: I групи – 3850 грн; II групи – 3400 грн; III групи – 2950 грн;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1295 грн ;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3850 грн;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 840 грн;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 530 грн.

Материалы по теме