13.07.2019 20:55 1694

Сотрудникам николаевской юстиции удалось вернуть долги по алиментам и заработной плате

Сотрудникам николаевской юстиции удалось вернуть долги по алиментам и заработной плате Фото № 0 Сотрудникам николаевской юстиции удалось вернуть долги по алиментам и заработной плате Фото № 1

С начала года государственные исполнители Николаевщины вернули 80 миллионов гривен алиментов в пользу более чем 8,5 тысячи детей, с начала же действия законов # ЧужихДітейНеБуває, а также взыскали уже почти 200 миллиона гривен.

В сообщении Николаевской облгосадминистрации говорится:

З початку року державні виконавці Миколаївщини стягнули понад 80 мільйонів гривень аліментів на користь більш ніж 8,5 тисячі дітей, з початку ж дії законів #ЧужихДітейНеБуває в регіоні стягнули вже майже 200 мільйонів гривень.

Про це повідомили під час пресконференції в Головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області.

За словами начальника управління Романа Возняка, прийняття законів #ЧужихДітейНеБуває стало дійсно переломним моментом в напрямі захисту прав дітей, це стосується не лише виплати аліментів, але й наприклад можливості виїзду дітей за кордон на лікування, навчання чи відпочинок.

«До прийняття відповідних змін діти часто ставали заручниками конфлікту батьків, коли колишній чоловік чи дружина не давали дозволу на виїзд дитини в обмін на відмову від аліментів. Час таких маніпуляцій з боку недобросовісних батьків сплинув, адже законодавець передбачив можливість в деяких випадках обійтись без дозволу другого з батьків для перетину дитиною кордону. Зокрема, в тому випадку, якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою - можна виїхати з дитиною за кордон на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника», - відзначив очільник Миколаївської юстиції.

Прозвітували й про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами. Як зазначив заступник начальника ГТУЮ – начальник Управління ДВС Григорій Довгань, протягом півріччя було стягнуто понад 10,5 мільйонів гривень, зокрема з таких підприємств: ДП «Миколаївський суднобудівний завод» - 3 706 764 грн та КП «Спеціалізоване комунальне підприємство «Гуртожиток» - 3 033 554 грн.

Водночас, станом на 1 липня серед найбільших боржників із заробітної плати залишаються такі роботодавці, як ДП «Миколаївський суднобудівний завод» та ТОВ «Мостобудівельний загін №73», які завинили працівникам 22,1 млн грн і 2,3 млн грн відповідно.