16.04.2020 14:00 731

Полиция предупреждает: 33 тысячи гривен – таков «улов» мошенников за сутки на Николаевщине

Полиция предупреждает: 33 тысячи гривен – таков «улов» мошенников за сутки на Николаевщине  Фото № 0

Только за прошедшие сутки жители области отдали мошенникам 33 тисячи гривен.

В частности, жительница Корабельнтого района Николаева за 14 565 грн «разблокировала» свою банковскую карточку, с которой якобы пытались несанкционированно снять деньги.

А в Первомайске пенсионерка, пообщавшись с псевдоработником полиции, «спасла» дочь от криминальной ответственности, перечислив мошеннику 18 600 грн.

По данным фактам начаты криминальные производства по ч. 1 ст. 190 ККУ «Шахрайство». Санкция статьи предусматривает наказание от штрафа до ограничения свободы на срок до 3 лет.

Полиция области обращается к гражданам:

«Шановні мешканці Миколаєва та області! Знову нагадуємо вам та застерігаємо, що мають місце непоодинокі випадки афер, і найпоширеніші з них – це «ваш родич в поліції - потрібні гроші для його визволення» та «ваша банківська картка заблокована або зафіксовані спроби несанкціонованого втручання у ваш рахунок – назвіть ваші особисті дані».

Звертаємо вашу увагу, що у разі будь-яких підозрілих дій із вашою банківською карткою працівники безпеки фінансової установи не будуть випитувати у вас особисту інформацію, CVV-код, останні цифри картки та інше. Всі потрібні дані у банка є та становлять таємницю. Для початку припиніть розмову, покладіть слухавку та особисто зверніться до найближчого відділення вашого банку, щоб з’ясувати питання, які вас турбують. 

Якщо ж до вас зателефонував незнайомець та, відрекомендувавшись співробітником поліції, вимагає грошей за вирішення питання про непритягнення до кримінальної відповідальності вашого родича, який нібито вчинив злочин, одразу покладіть слухавку та перетелефонуйте рідній людині. Як правило, на цьому все і закінчується: з вашим родичем усе гаразд, а ваші гроші не дістались зловмисникам. 

В іншому випадку, по-перше, поцікавтесь даними про особу затриманого. Наприклад, «хто з синів, у мене їх троє?». У більшості випадків розмова припиняється, адже злочинці не можуть навмання вгадати ім’я вашого сина, племінника чи брата, а тим паче прізвище. По-друге, запитайте більш детальну інформацію, куди доставлений правопорушник, у який відділ, прізвище слідчого, і переконайтесь у цьому, зателефонувавши на службовий телефон поліції зазначеного району». 

Источник: отдел коммуникации полиции Николаевской области