21.02.2019 20:58 406

ОСМД Николаевщины получат новые возможности по внедрению энергоэффективных технологий

Новый проект, который предоставит ОСМД Николаевской области новые возможности по внедрению энергоэффективных технологий на своих домах, их термомодернизации, презентовали сегодня в облгосадминистрации во время заседания регионального совета по вопросам создания и обеспечения функционирования ОСМД во главе с заместителем председателя ОГА Валентином Гайдаржи.

В сообщении Николаевской облгосадминистрации говорится:

      Спільний проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) має на меті надавати підтримку ОСББ у формуванні, організації та подальшому впровадженню енергоефективних рішень.

      При чому очікується, що з середині 2019 року учасники проекту зможуть самостійно залучати кошти на енергозберігаючі заходи. Проект розрахований на два роки і впроваджуватиметься у тісній співпраці з Фондом енергоефективності та Міжнародною фінансовою корпорацією.

      Бенефіціаром проекту є ОСББ, але долучатися можуть ініціативні групи, які прагнуть створити ОСББ, та житлово-будівельних кооперативів, які мають на меті реорганізуватися в ОСББ.

      Очікуваний результат від реалізації проекту – отримання об'єднаннями співвласників будинків прямої вигоди від реалізації енергоефективних проектів, а також створення нових ОСББ та отримання ними консультативної і тренінгової допомоги щодо впровадження енергоефективних рішень.

«Держава сприяє процесу об'єднання співвласників будинків, оскільки лише такий підхід господарювання дає змогу створювати якісні умови проживання для мешканців, орієнтуючись виключно на їхні бажання і потреби. Таку позицію поділяє і голова ОДА Олексій Савченко. Впровадження енергозберігаючих технологій – важливий крок на шляху підвищення якості життя мешканців ОСББ, який дозволить їм водночас оптимізувати температурний режим у помешканнях і при цьому суттєво заощадити кошти», - наголосив Валентин Гайдаржи.

      Валентин Гайдаржи також додав, що в області продовжує успішно діяти програма часткового відшкодування кредитів на реалізацію енергозберігаючих заходів у житловому фонді на період до 2020 року.

      За період 2016-2018 років 84 ОСББ отримали компенсацію з обласного бюджету на заходи з енергозбереження на загальну суму близько 2,9 млн грн.

     Додамо, що подати заявку на участь у проекті HOUSES можна за посиланням http://houses.in.ua