19.10.2019 19:57 1497

Николаевские следователи ГБР задержали на взятке двух офицеров полиции

Николаевские следователи ГБР задержали на взятке двух офицеров полиции Фото № 0

Следователи территориального Государственного бюро расследований, расположенного в Николаеве, задержали начальника и оперуполномоченного сектора криминальной полиции одного из отделений полиции в Одессе за вымогательство и получение неправомерной выгоды в размере 5 тысяч долларов.

В сообщении Пресс-службы ГБР говорится:

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, затримали начальника та оперуповноваженого сектору кримінальної поліції одного з відділень поліції в м. Одесі Головного управління Нацполіції в Одеській області за вимагання та отримання неправомірної вигоди. За попередньою інформацією: правоохоронці вимагали від громадянина 5 тисяч доларів США.

За гроші вони обіцяли не притягати чоловіка до кримінальної відповідальності за нібито викрадення транспортного засобу.

 

Деталі: неправомірна вигода передавалась правоохоронцям через посередника – колишнього працівника поліції.

Відбулося затримання поліцейських у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, після отримання другої частини неправомірної вигоди у сумі 3 тисячі доларів США.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання відносно них запобіжного заходу.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Одеської області.

Оперативний супровід — ГВ БКОЗ Управління Служби безпеки України в Одеській області.

 

Кваліфікація: одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення або невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

 

Санкція статті: у разі доведення вини, затриманим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.