04.07.2019 07:00 1070

Николаевская юстиция рассказывает в каких случаях разрешение второго родителя для пересечения границы не требуется

Планируете поехать с ребенком за границу: Николаевская юстиция рассказывает в каких случаях разрешение второго родителя для пересечения границы не требуется.

В сообщении Пресс-службы Главного территориального управления юстиции в Николаевской области говорится:

«Колишній сказав, що дасть дозвіл на виїзд дитини за кордон на відпочинок тільки, якщо я заберу заяву на аліменти» - ще минулого року такі заяви можна було почути доволі часто, але завдяки Закону #ЧужихДітейНеБуває час таких маніпуляцій з боку недобросовісних батьків сплинув.

Про це повідомив начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк.

«Стосунки між колишнім подружжям можуть бути різними, але робити з дитини розмінну монету в конфлікті дорослих, тим самим порушуючи її права неприпустимо. Зважаючи, що час відпусток у розпалі, варто нагадати, в яких випадках дозвіл другого з батьків для перетину кордону не потрібен», - зауважив керівник регіонального управління юстиції.

Зокрема, в тому випадку, якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою - можна виїхати з дитиною за кордон на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.

Для цього потрібно:

Отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів за місцем виконання рішення про стягнення аліментів. На кордоні пред’явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості:

• понад 4 місяці або

• понад 3 місяці + документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.

В тому ж випадку, якщо боргу з аліментів немає, виїхати за кордон з дитиною без дозволу іншого з батьків можна строком до 1 місяця.

Для цього потрібно:

Повідомити другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом, якщо відоме місце його проживання;

Пред’явити на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.

Важливо!

Ці новели стосуються лише тих дітей, які проживають у неповних сім’ях.

Для всіх інших наявність нотаріально засвідченого дозволу є обов’язковою.

Нагадаємо, що Закон #ЧужихДітейНеБуває вступив в силу минулого року, окрім правил виїзду за кордон з дитиною містить дієві механізми впливу на боржників з аліментів.

Серед них – обмеження боржника у праві виїзду за кордон, керування авто, користування зброєю та полювання тощо.