Новости дня 28.05
19.04.2019 07:30 673

На пути к энергонезависимости: в Николаевской области открыли построенную солнечную электростанцию с объемом инвестиций в 11 миллионов евро

На пути к энергонезависимости: в Николаевской области открыли построенную солнечную электростанцию с объемом инвестиций в 11 миллионов  евро Фото № 0

Николаевская область продолжает доказывать свой лидерский потенциал по внедрению систем альтернативной энергетики, в частности, благодаря тому, что в регионе активно строятся солнечные электростанции. Вчера в селе Калиновка Витовского района было открыто построенную солнечную электростанцию мощностью в 13,6 МВт и общим объемом инвестиций в размере 11 млн евро.

В сообщении Николаевской ОГА говорится:

Будівництво нової електростанції розпочалось у вересні 2018 року. Наразі вона складається із більше ніж 39 тисяч сонячних панелей і 5 інверторів, які встановлені для управління напругою.

Загальна площа ділянки, на якій розташована станція, складає більше 20 гектарів.

Завдяки цьому, кількість викидів вуглекислого газу, у порівнянні з вугільними електростанціями, буде зменшено на 18 тисяч тисяч тон/рік.

Участь у відкритті потужного енергетичного об’єкту взяли Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, керівництво фірми-інвестора – канадської компанії Refraction Asset Management та компанії TIU Канада в Україні, керівник апарату Миколаївської облдержадміністрації Олександр Демчук, амбасадор відновлювальної енергетики Руслана Лижичко, представники Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, депутати, керівники місцевих органів влади, представники бізнес-спільноти.

 

«Буквально два роки тому ми розпочинали весь цей процес, і дуже приємно за такий короткий термін бачити неймовірні результати спільної роботи. Це вже 8-й об’єкт сонячної енергетики на Миколаївщині. На шляху до Європи, ми розуміємо важливість розвитку енергетичної сфери. Тому маємо позицію та бачення голови облдержадміністрації Олексія Савченка щодо залучення інвестицій. Це один з пріоритетних напрямків роботи, тож зі свого боку місцева влада надала усю необхідну підтримку в рамках діючого законодавства. Мені дуже приємно, що інвестори вірять в потенціал Миколаївської області, вірять в Україну і ми успішно рухаємось до енергонезалежності та зеленої енергетики», - прокоментував керівник апарату Миколаївської ОДА Олександр Демчук.

 

Нагадаємо, що влітку 2017 року відбулась зустріч між керівництвом Миколаївської облдержадміністрації та канадської компанії TIU Canada Ltd стосовно залучення прямих інвестицій в розвиток сонячної енергетики та енергетичну сферу Миколаївської області.

А вже влітку минулого року компанія отримала відповідний дозвіл на початок будівництва сонячної електростанції потужністю 13,575 МВт.

Наразі ця електростанція – друга інвестиція в рамках угоди про Зону вільної торгівлі між Україною та Канадою, яка набула чинності в серпні 2017 року. Зазначимо, що компанія Refraction Asset Management (RAM), що є материнською компанією TIU Канада, це канадський сімейний офіс заснований у 2012 році, що інвестує на ранньому стані в Канаді, США та в окремих країнах, що розвиваються в проектах пов'язаних з енергетикою та ін.

Материалы по теме