На курорте Николаевщине не пропускают на пляж через базу отдыха
На Черноморской косе Очаковского района на Николаевщине отдыхающих киевлян не пропустили пройти к морю через территорию базы отдыха имени Судковского, требуя заплатить 20 гривен.
Об этом сообщила на своей странице в Фейсбук Олена Івашко.
Отдыхать приехали её коллеги из «Урядового кур’єру». Они нашли место отдыха на, так называемой, второй линии. То есть, им необходимо каждый день проходить через базу Судковского. Но сотрудники базы решили нарушать Закон Украины, требуя оплаты за доступ к водным объектам, которые согласно Конституции принадлежат народу.
Елена написала:
«Магнітики-4. Продовжуємо тему туристичної привабливості Миколаївщини. За час написання моїх «магнітиків» особисто привабила до області до 20 людей з інших міст та місцевих (порадила, куди поїхати). Мої друзі-кияни приїхали на Чорноморську (Лагерну) косу. Радила їм заздалегідь потурбуватися про місце відпочинку. Вони ж сказали, щось знайдемо на місці. Їх дві машини приїхало. Знайшли. БЛІН, на другій лінії. Це в нас тепер так називається. З боку лиману. А до моря щоби пройти слід, виявляється, заплатити. Вибачте, може хтось вже встиг відмінити Конституцію, Водний кодекс, інші акти??? Чи за своє законне право на користування водним ресурсом тепер ще й сплачувати треба? Магнетична область.! З хлібом-сіллю зустрічає. Лише два місяці залишилося для туристів та сезону. Невже слід таке коїти?! Для всіх, з кого намагаються стягнути плату за прохід до моря, — посилання. Не виконують, — викликайте поліцію. Слід з цим боротися!!!
ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2019, № 51, ст.380) Верховна Рада України постановляє:
I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
Статтю 60 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) доповнити частинами другою та третьою такого змісту: «Обмеження у будь-який спосіб безперешкодного або безоплатного доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм та островів для загального водокористування, крім випадків, передбачених законом, — тягне за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною другою цієї статті, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».