31.10.2019 10:03 937

На Бугском лимане задержан браконьер с краснокнижной рыбой

На  Бугском лимане задержан браконьер с краснокнижной рыбой Фото № 0 На  Бугском лимане задержан браконьер с краснокнижной рыбой Фото № 1 На  Бугском лимане задержан браконьер с краснокнижной рыбой Фото № 2 На  Бугском лимане задержан браконьер с краснокнижной рыбой Фото № 3

Николаевский рыбоохранный патруль разоблачил очередного браконьера с краснокнижной рыбой. Инцидент произошел на Бугском лимане возле села Галициново Витовского района.

В сообщении Николаевского рыбоохранного патруля говорится:

Близько 17 години виявлено порушника, який з човна здійснював вилов риби забороненим колючим знаряддям лову драч. За допомогою якого здобув: берш (судак волзький), який занесений до Червоної книги України – 29 екз. та окунь – 2 екз. Збитки, завдані рибним запасам, становлять 19 174 грн.

«Рибоохоронний патруль Миколаївщини викрив кричущий випадок браконьєрства. Порушником була здобута молодь зникаючої риби берш та завдано серйозні збитки рибним запасам. Відповідальні рибалки знають, що ловити таку рибу заборонено законом. В разі попадання на гачок рибини берш – вони її відпустять. Інша річь коли риба попадає до саморобного браконьєрського засобу. По перше, порушник її ніколи не відпустить, а по друге більша частина риби, що «попалася» на заборонене знаряддя все одно помре від отриманих ран», - коментує начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області Євген Міщенко.

На особу складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справи готуються для передачі до правоохоронних органів за місцем скоєння правопорушення. Зазначимо, що берш (судак волзький) має природоохоронний статус «зникаючий» та заборонений до вилову.

Основними причинами зміни чисельності цієї риби є зникнення типових біотопів. Це відбувається у результаті зміни гідрологічного та хімічного режимів водойм, спричиненої гідротехнічним будівництвом та забрудненням води.

Риба також занесена до списків Бернської конвенції, МСОП та Європейського червоного списку.