20.08.2019 19:12 960

Мэр Николаева Александр Сенкевич провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Румынии в Украине Кристианом-Леоном Цуркану

Мэр Николаева Александр Сенкевич провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Румынии в Украине Кристианом-Леоном Цуркану Фото № 0 Мэр Николаева Александр Сенкевич провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Румынии в Украине Кристианом-Леоном Цуркану Фото № 1 Мэр Николаева Александр Сенкевич провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Румынии в Украине Кристианом-Леоном Цуркану Фото № 2 Мэр Николаева Александр Сенкевич провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Румынии в Украине Кристианом-Леоном Цуркану Фото № 3 Мэр Николаева Александр Сенкевич провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Румынии в Украине Кристианом-Леоном Цуркану Фото № 4

Сегодня состоялась рабочая встреча мэра Николаева Александра Сенкевича с представителями румынской делегации, которую возглавил Чрезвычайный и Полномочный Посол Румынии в Украине Кристиан Леон Цуркану. В состав делегации вошли Консул Генерального консульства Румынии в Одессе Тибериу-Леонида Шарп, сотрудник Генерального консульства Румынии в Одессе Светлана Шандра.

В сообщении Отдела информационного обеспечения Департамента городского головы говорится:

У зустрічі також взяв участь представник КУ «Агенція розвитку Миколаєва» Євген Гомонюк.

Олександр Сєнкевич розповів, що Миколаїв має потужний промисловий та науковий потенціал.

Свого часу наше місто було столицею кораблебудування колишнього СРСР. Крім того, у нас активно працювала низка підприємств військово-промислового комплексу.

Через свою важливу для економіки роль воно було закрите для відвідування іноземцями, що наклало відбиток на розвиток.

Сьогодні наше місто прагне всебічного розвитку: в науковій, культурній, економічній сферах.

В цілому сучасний Миколаїв – це місто, завжди відкрите для співробітництва з відповідальними партнерами.

В свою чергу, пан Крістіан-Леон Цуркану подякував міського голову за теплий прийом. За його словами, Україна – яскрава країна, що відрізняється різноманітністю регіонів та своїм людським потенціалом.

- Для мене важливо відвідати якнайбільше регіонів і реалізувати там проекти різного спрямування, - зазначив наш гість.

Олександр Сєнкевич та Крістіан-Леон Цуркану обговорили культурне співробітництво.

Зокрема, мова йшла про міжнародний мистецький проект «MovingMonuments/Пам’ятники, що рухаються», в рамках якого в містах виставляють на показ скульптуру «MiddleWay/Середній шлях».

Цей арт-об’єкт – витвір румунського скульптора, він символізує дружбу і спілкування. Він постійно мандрує в різних дипломатичних і культурних контекстах, та був розміщений на центральних громадських просторах по містах Європи. В 2014 році – біля Сент Джордж Холлу у м. Ліверпуль, Великобританія. В 2016 році - на Площі Замку в м. Бая-Маре, Румунія. В 2017 році - в м. Кашкайш, Португалія. В 2018 році - перед Будинком Музики в Порту, Португалія, та у Києві, Україна. Сьогодні арт-об’єкт знаходиться в нашому місті. Пан Посол зазначив, що брав особисту участь у реалізації проекту «MovingMonuments/Пам’ятники, що рухаються». За його словам, в деяких містах арт-об’єкт перебував тривалий час – 1-2 роки. За цей період місцеві мешканці так звикли до скульптури, що навіть створили петиції за її повернення.

- Я радий, що Миколаїв погодився прийняти цю скульптуру, - сказав Крістіан-Леон Цуркану. – Люди мають з надією дивитися в майбутнє. І мистецтво надає таку можливість. Воно робить життя красивішим і більш простим. Олександр Сєнкевич погодився з нашим гостем, додавши, що мистецтво, зокрема, сучасне змінює свідомість людей, спонукає по-іншому поглянути на звичні речі. Наприкінці зустрічі Олександр Сєнкевич та Крістіан-Леон Цуркану обмінялися пам’ятними подарунками.