Как в Николаевской области предоставляют медицинскую и социально-психологическую поддержку людям, живущим с ВИЧ

10 октября 2019, 08:00 650
Как в Николаевской области предоставляют медицинскую и социально-психологическую поддержку людям, живущим с ВИЧ Фото № 0

В Николаевской области подвели итоги реализации проекта по предоставлению мобильной медицинской и социально-психологической поддержки людям, живущим с ВИЧ.

В сообщении Пресс-службы Николаевской облгосадминистрации говорится:

На території Миколаївської області протягом 2,5 років реалізується проект щодо надання мобільної медичної і соціально-психологічної підтримки ЛЖВ.

За цей час заклади охорони здоров’я області та міста отримали технічну допомогу, проведено навчання медпрацівників з питань тестування на ВІЛ.

Проведено прес-конференцію за підсумками реалізації проекту, в якій взяли участь заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Оксана Черненко, заступник начальника міського управління охорони здоров’я Анатолій Бабін, лікарі обласного центру паліативної допомоги та інтегрованих послуг, міських ЦПМСД, директора благодійного фонду «Баварський дім, Одеса» Марія Дегтяренко та радник Карл Вальтер, представників обласного центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді, департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Серед важливих досягнень трирічного проекту – відкриття на базі Миколаївського обласного центру паліативної допомоги та інтегрованих послуг кабінету «Гарячої лінії» для телефонного консультування з питань ВІЛ-інфекції жителів області та міста, створення «Мобільної служби» для виїздів лікарів до пацієнтів додому за запитом ВІЛ-інфікованих осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно прибути до закладу охорони здоров’я.

«За час реалізації проекту проведено 60 триденних тренінгів «Консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію з використанням швидких тестів пацієнтів за ініціативою лікарів та профілактика стигматизації людей, що живуть з ВІЛ», під час яких отримали теоретичні знання та практичні навички 623 лікаря та 676 медичних сестри Миколаївської області. Також для 224 соціальних працівників і 814 психологів та педагогів проведено 50 триденних тренінгів «Консультування з питань ВІЛ-інфекції, вірусних гепатитів та туберкульозу, профілактика стигматизації людей, які живуть з ВІЛ»», - розповів радник БФ «Баварський дім, Одеса» Карл Вальтер.

Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації підкреслила важливість реалізації таких проектів на території Миколаївської області та запевнила, що є потреба у подальшій плідній співпраці з фондом у напрямку надання паліативної допомоги та освітніх програм.

Медична допомога населенню Миколаївської області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я ОДА.

Подписаться Поделиться Твитнуть Обсудить
Комментарии (0)
Имя *
Комментарий *