22.08.2019 15:02 840

Город намерен обновить инфраструктуру водоснабжения и водоотведения

Город намерен обновить инфраструктуру водоснабжения и водоотведения Фото № 0 Город намерен обновить инфраструктуру водоснабжения и водоотведения Фото № 1 Город намерен обновить инфраструктуру водоснабжения и водоотведения Фото № 2 Город намерен обновить инфраструктуру водоснабжения и водоотведения Фото № 3 Город намерен обновить инфраструктуру водоснабжения и водоотведения Фото № 4 Город намерен обновить инфраструктуру водоснабжения и водоотведения Фото № 5

Сегодня состоялось заседание исполнительного комитета городского совета, во время которого был рассмотрен проект решения Николаевского городского совета Об утверждении городской целевой программы «Обновление инфраструктуры водоснабжения и водоотведения в городе Николаев на 2019-2033 гг.».

В сообщении Отдела информационного обеспечения Департамента городского головы говорится:

Щодо цього питання доповів директор КП «Миколаївводоканал» Борис Дуденко. Він повідомив, що загальний обсяг фінансування програми становить 4.7 млрд.грн., які будуть спрямовані на модернізацію застарілої мережі підприємства.

 

- Стан міської інфраструктури водопостачання та водовідведення є деградованим. За роки незалежності України процес інвестування в міську інфраструктуру майже припинився і це призвело до критичної деградації майже всієї системи. І деякі процеси вже є незворотними. Подальше зволікання з прийняттям цього факту може призвести тільки до виникнення техногенних катастроф, які будуть мати безпосередній негативний вплив як на здоров’я населення, так і на функціонування всієї міської інфраструктури. Тому було прийнято рішення винести на розгляд Миколаївської міської ради міську цільову програму «Оновлення інфраструктури водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв на 2019-2033 рр.», яка окреслює основні стратегічні проблеми і напрямки їх вирішення, - сказав Борис Дуденко.

 

Він назвав основні проблеми, що сьогодні є в цій сфері: існування значних втрат та недообліку води; висока аварійність каналізаційних колекторів та водоводів; надмірне споживання електроенергії; використання застарілих технологій з підготовки питної води та очищення стоків.

 

- Фахівці поставили такі завдання. Реконструкція очисних споруд водопроводу та каналізації, заміна аварійних ділянок системи, зокрема насосних станцій, аварійних водоводів, колекторів, забірної арматури, впровадження автоматизованої системи знезараження води з використанням гіпохлориду натрію, - додав керівник підприємства.

 

Програмою передбачається, що на реконструкцію мереж водопостачання буде спрямовано 1 млрд.грн., реконструкцію мереж водовідведення – 2 млрд.грн., реконструкцію насосних станцій водопроводу – 100 млн.грн., модернізацію системи знезараження води – 83 млн.грн., реконструкцію очисних споруд водопроводу та каналізації – 500 млн.грн. та 828 млн.грн. відповідно, реконструкцію системи гіперфільтрації та подачі – 65 млн.грн.

Разом з тим, Борис Дуденко зазначив, що обсяги, джерела та пріоритети фінансування можуть корегуватися. Члени виконкому міської ради схвалили цю програми та винесли її на розгляд депутатів.