Новости дня 05.06
17.09.2019 16:29 1041

Для жителей Николаева и туристов отныне открыт вход на территорию Николаевского Сиверсова переднего маяка

Для жителей Николаева и туристов отныне открыт вход на территорию Николаевского Сиверсова переднего маяка Фото № 0

Отныне маяки Украины смогут посещать граждане Украины и иностранные туристы. Об этом сообщает министр инфраструктуры Украины Владислав Криклий. Такое решение принято на основе мировой практики, ведь маяки это не только навигационные объекты, но и культурное и историческое наследие Украины.

В сообщении Министерство инфраструктуры Украины говорится:

До Міністерства інфраструктури України надходило багато звернень з проханням відкрити маяки для відвідування. Наразі для відвідування відкрито: Воронцовський маяк у м. Одеса, Сіверсів Передній маяк у м. Миколаїв, Генічеський та Станіслав-Аджигольський Задній маяки у Херсонській області.

Згодом плануємо розширити цей перелік.

Планується розширення переліку у подальшому.

Забезпечуватиме відвідування маяків ДУ «Держгідрографія».

Такі заходи не перешкоджатимуть роботі маяка, адже для туристів відведено певний час у вихідні дні. Міжнародна асоціація навігаційного забезпечення мореплавства та маякових служб, членом якої є Україна, рекомендує вживати заходи щодо збереження і маркетингу історичних маяків, інформування громадськості про роль маяків як об’єктів, які забезпечують безпеку мореплавства у водах України.

Популяризація маяків дає можливість інформувати громадськість про обов’язки держави щодо навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства, захисту морського середовища, пошуку і рятування на морі.