Новости дня 05.07
09.11.2018 22:20 1212

Более 100 миллионов гривен взыскали с должников алиментов

Государственные исполнители Николаевской области взыскали с должников алиментов более 100 миллионов гривен.

По словам начальника управления Романа Возняка, больше половины этой суммы вернули благодаря примененным ограничениям.

Всего было вынесено 22 тысячи 420 процессуальных решений об ограничении должников в праве выезда за границу, управлению транспортными средствами, пользование оружием, охоты и тому подобное.

В сообщении Пресс-службы Главного территориального управления юстиции в Николаевской области говорится:

     Нагадали й про те, що наразі для боржників з аліментів можлива й кримінальна відповідальність.

    «Якщо людина, ухиляється від сплати аліментів, то у такому випадку буде зобов’язана піти на суспільні роботи і зароблені кошти віддати дитині. Якщо ж боржник відмовляється займатися суспільними роботами, для нього наступає кримінальна відповідальність. Такому порушнику передбачено адміністративний арешт строком на 5-7 дів, а в разі злісного ухилення особи від відбування суспільно-корисних робіт, передбачається позбавлення волі строком до 2 років», - відзначив очільник Миколаївської юстиції.

     Крім цього, говорили про здобутки органів ДВС у Миколаївській області у напрямі стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами.

     Заступник начальника Управління державної виконавчої служби – начальник відділу аналітики та статистики Управління ДВС ГТУЮ у Миколаївській області Олена Ткаченко відзначила, що протягом 10 місяців було стягнуто більше 38 мільйонів гривень богів по заробітній платі.

     Назвали й недобросовісних працедавців, серед найбільших боржників по виплаті заробітної плати залишаються ТОВ «Мостобудівельний загін №73» та ДП «Український радіотехнічний інститут», які завинили працівникам 2,7 млн грн та 2,3 млн грн відповідно».

      Відзначимо, що наразі працює публічний реєстр боржників, в якому зібрано та систематизовано інформацію про осіб, які мають борги з аліментів, підприємства, які заборгували зарплату своїм співробітникам, а також боржників, які перешкоджають одному з батьків бачитися з дитиною.

      Знайти реєстр можна на офіційному сайті Міністерства юстиції України, або перейшовши за посиланням erb.minjust.gov.ua. Доступ до реєстру є вільним.