11.01.2019 06:30 646

Благодаря сотрудникам николаевской юстиции почти 15 тысячам детей выплатили долги по алиментам

В течение 2018 года благодаря органам государственной исполнительной службы Николаевской области были выплачены долги по алиментам на сумму более 117 миллионов гривен. Об этомрассказали на пресс-конференции в Главном территориальном управлении в Николаевской области.

В сообщении Пресс-службы Главного территориального управления юстиции в Николаевской области говорится:

      За словами заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області – начальника Управління державної виконавчої служби Григорія Довганя, 2018 став знаковим в питанні стягнення аліментів.

«Протягом року було запроваджено положення законів #ЧужихДітейНеБуває, завдяки чому державні виконавці отримали нові інструменти впливу на недобросовісних батьків. Серед них – система економічних санкцій, запуск публічного реєстру злісних неплатників аліментів, арешт і реалізація арештованого майна, призначення суспільно корисних робіт тощо», - зауважив Г. Довгань.

       Відзначимо, що половина отриманої суми була повернута завдяки застосуванню до боржників обмежень у праві на виїзд за кордон, керуванні автотранспортними засобами, користуванні зброєю тощо.

       Протягом року державні виконавці регіону винесли близько 23 тисяч процесуальних рішень про встановлення обмежень стосовно боржників з аліментів.

       Крім цього, з прийняттям нового законодавства з'явилося поняття «мінімально рекомендований розмір аліментів», який дорівнює 100% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

       З 1 січня 2019 року мінімально рекомендований розмір аліментів становить:

для дітей до 6 років - 1626 грн,

від 6 до 18 років - 2027 грн.

        Зауважимо, що до прийняття ініційованих Міністерством юстиції України змін до законів #ЧужихДітейНеБуває, мінімальний гарантований розмір аліментів становив 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

      Говорили й про здобутки органів ДВС у Миколаївській області у напрямі стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами.

      Протягом року було стягнуто більше ніж 10,6 мільйонів грн боргів по заробітній платі.

      Нагадаємо, що наразі працює публічний реєстр боржників, в якому зібрано та систематизовано інформацію про осіб, які мають борги з аліментів, підприємства, які заборгували зарплату своїм співробітникам, а також боржників, які перешкоджають одному з батьків бачитися з дитиною.

      Знайти реєстр можна на офіційному сайті Міністерства юстиції України, або перейшовши за посиланням erb.minjust.gov.ua.  Доступ до реєстру є вільним.