25.02.2019 22:19 660

Алексей Савченко: «Программа развития малого и среднего предпринимательства - реальный инструмент помощи бизнесу»

Развитие малого и среднего предпринимательства остается одним из приоритетных направлений общегосударственной и региональной экономической политики Украины. Важной задачей для развития экономики регионов является создание условий для развития эффективного предпринимательства.

В сообщении Николаевской облгосадминистрации говорится:

      Миколаївщина залишається в авангарді загальноукраїнської стратегії розвитку.

      В регіоні успішно та ефективно діє Програма розвитку малого і середнього підприємництва.

       Так, за ініціативи голови облдержадміністрації Олексія Савченка, у 2017 році з обласного бюджету на фінансування Програми вперше було виділено майже 2,9 млн грн, що в 7 разів більше обсягу коштів, які виділялись у 2016 році.

       У тому числі на Проект часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого та середнього підприємництва для реалізації проектів виділено 2 млн грн. У 2018 році - 4 млн грн.

       Крім того, минулого року компенсацію отримали 44 суб’єкти підприємницької діяльності, якими створено 107 робочих місць.

«Неодноразово наголошував, що у своїй роботі моя команда орієнтується на всебічну допомогу у розвитку бізнесу підприємцям. Ми звернули увагу саме на розвиток малого і середнього бізнесу. Діє Програма, і одним із інструментів якої є часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами. Допомогу отримує підприємець, крім того, створюються і нові робочі місця, це одна із умов. У 2018 році так було створено 107 робочих місць, а компенсацію отримали 44 підприємці. Цей проект продовжується і у 2019 році. Переконаний, що цього року ми спрацюємо ще більш ефективно», - коментує голова ОДА Олексій Савченко.

       Відзначимо, що в області зареєстровано більше 99 тис. суб’єктів підприємницької діяльності. На Миколаївщині нараховується 10 801 підприємство, з яких 8 - великі, 334 - середні, 10 459 - малі (з них 9 352 - мікропідприємства).

       За кількістю підприємств Миколаївська область займає 8 місце в Україні. Кількість зайнятих працівників на малих та середніх підприємствах області до загальної кількості зайнятих працівників збільшилась майже на 1 % та становить 78,6 %.

       Відповідно, найбільша частка зайнятого населення області припадає на малий та середній бізнес.

       Кількість середніх та малих підприємств на 10 тис. осіб наявного населення області становить 94 одиниці, що на 7 одиниць більше, ніж у минулому році. За цим показником Миколаївська область посідає 4 місце в Україні.

       В цілому по Україні цей показник - 80 одиниць.

       Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) малими та середніми підприємствами становив 81,4 млрд грн, що на 10 % більше, ніж у попередньому році.