Александр Кушнир: «Специфические конкурентные преимущества Николаевщины лежат в основе Стратегии развития региона до 2027 года»

15 мая 2019, 07:30 231
Александр Кушнир: «Специфические конкурентные преимущества Николаевщины лежат в основе Стратегии развития региона до 2027 года» Фото № 0

Специфические конкурентные преимущества Николаевщины лежат в основе Стратегии развития региона до 2027 года. Об этом заместитель губернатора Николаевской области Александр Кушнир заявил в ходе заседания круглого стола «Смарт-специализация: результат сотрудничества власти, бизнеса, науки», организованного при поддержке Федерального министерства иностранных дел Германии через IFA.

В сообщении Николаевской ОГА говорится:

Олександр Кушнір також додав, що в облдержадміністрації вже розпочато роботу з розробки проекту Стратегії розвитку регіону на період до 2027 року з урахуванням смарт-спеціалізації.

«Абсолютно в правильному руслі стоїть питання врахування в розробці Стратегії розвитку на наступні роки саме смарт-спеціалізації. Це те, на чому практично побудована робота всіх європейських країн. І ми вже розпочали відповідну роботу, де врахуємо засади смарт-спеціалізації. Незабаром відбудеться засідання робочої групи. Зазначу, що абсолютно логічним є використання і врахування смарт-спеціалізації, а саме використання тих конкурентних переваг, які існують в тому чи іншому регіоні, щоб максимізувати на основі інноваційного підходу переваги регіону. Адже кожен регіон має свої специфічні переваги і їх треба використовувати», - підкреслив Олександр Кушнір.

Заступник голови ОДА відзначив, що на Миколаївщині з 2014 року розпочалася реалізація Стратегії розвитку області, яка завершується в 2020 році.

Стратегія базувалася на трьох основних цілях, а саме: стійкому економічному зростанню на основі інноваційного розвитку багатогалузевої економіки; високій якості життя людини; збереженні та розвиту територій.

Свідченням ефективності стратегії наведені такі вагомі показники:

- валовий регіональний продукт у 2014 році складав трохи більше 30 тис. грн на одну особу, в 2017 році становив більше 60 тис. грн;

- дохід розрахунку на одну особу зріс з 29 тис. до 45 тис. грн;

- оплата праці зросла з 4 тис. грн до 8,2 тис. грн;- за розвитком експорту Миколаївщина посідає стабільне 3-4 місце серед регіонів України, значно випереджуючи сусідні області.

«Вважаю, що потужний синергетичний ефект може відбутися на місцевому рівні саме через смарт-спеціалізацію, де можна поєднати бізнес, науку, місцеве самоврядування, і визначати через шляхи дослідження і обговорення усі існуючі переваги. Такі зустрічі як сьогоднішня сприяють появі гарних ідей, які обов’язково будуть реалізовані і направлені, перш за все, на розвиток нашого прекрасного краю», - наголосив Олександр Кушнір.

Подписаться Поделиться Твитнуть Обсудить
Комментарии (0)
Имя *
Комментарий *