01.03.2019 19:33 958

Александр Кушнир: «На областном Совете регионального развития будет представлен итоговый план развития Николаевской области»

Александр Кушнир: «На областном Совете регионального развития будет представлен итоговый план развития Николаевской области» Фото № 0

В понедельник, 4 марта, состоится заседание областного Совета регионального развития, где будут подведены итоги масштабной работы каждой общины и определен план развития области на следующие три года. Об этом сообщил заместитель председателя Николаевской ОГА Александр Кушнир в интервью одному из местных интернет-изданий.

В сообщении Николаевской облгосадминистрации говорится:

У листопаді 2018 року Президент України Петро Порошенко на Всеукраїнській Раді регіонального розвитку дав старт масштабному процесу визначення розвитку громад. За дорученням голови Миколаївської ОДА на обласній Раді регіонального розвитку було окреслено основні завдання щодо формування Перспективного плану розвитку територій Миколаївської області на 2019-2021 роки.

З грудня минулого року громадами області проведено масштабну та кропітку роботу щодо визначення векторів розвитку.

Так, було проведено близько 500 зустрічей та зрештою визначено майже 1700 проектів, які планується реалізувати у наступні три роки.

«Сам формат розробки перспективного плану є важливим, тому що до цього всі роки, коли ми розвивалися, по факту, план затверджувався зверху і вниз до кожної громади, до населеного пункту доводилося як та чи інша громада мала розвиватися. На даний момент, ці 500 зустрічей і проекти, які визначалися, вони унікальні і важливі тим, що громада сама визначала, що вона хоче бачити. При цьому, людям не треба бути великими експертами, люди просто приходили і визначали, що вони хочуть. Це починаючи від самих малих проектів – освітлення вулиць, і закінчуючи масштабними. Як їх реалізувати, як їх викласти на папері, як їх запустити – це вже задача влади. І в цьому є унікальність, тому що насправді ми стартували восени, коли відбулося засідання Всеукраїнської ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка, відповідно ми провели обласну раду, і от зараз у лютому у нас відбулися підсумкові районні. Зараз буде 4 березня підсумкова обласна рада регіонального розвитку», - прокоментував Олександр Кушнір.

Заступник голови ОДА наголосив, що всі проекти є важливими, адже люди самі визначали, що вони хочуть. При цьому, в перспективному плані намічені проекти, які далі створять основу в програмах, і набудуть системного вирішення. Зазначимо, раніше голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко повідомляв, що команда Миколаївської облдержадміністрації сформувала Перспективний план розвитку територій Миколаївської області на 2019-2021 роки та спеціально розроблену до нього дорожню карту, де представлено затверджені нашими громадами проекти.

Усього з районів та ОГГ подано і затверджено 1694 проекти:

- освіта – 22%

- медицина – 10%

- культура – 11%

- ЖКГ - 25%

- реальний сектор економіки

– 3% - спорт – 5%

- автодороги та транспорт – 16%

- екологія – 3%

- інше -5%.