Глава Николаевщины Савченко считает, что «украинский язык обороняет сердце»

25 апреля 2019, 17:35 464

Председатель Николаевской областной государственной администрации Алексей Савченко прокомментировал закон «о тотальной украинизации».

Своё мнение он высказал на своей публичной странице в социальной сети «Фейсбук».

«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу», - Ліна Костенко

Дякую за єдність і рішучість усім свідомим народним депутатам, які підтримали сьогодні історичний закон! Нарешті ми захищаємо, розвиваємо і утверджуємо нашу українську мову!

Мова – це один із основних фундаментів на якому тримається будь-яка нація. Саме через мову ми пізнаємо навколишній світ і, зрештою, самих себе.

Я добре пам’ятаю, як на фронті багато російськомовних побратимів свідомо переходили на українську, бо усвідомлювали, що це важливий елемент самоідентифікації.

І тому слова «армія, мова і віра» – це не гасло. Це – складові сили і успіху нашого народу, формула сучасної української ідентичності. Армія боронить нашу землю. Мова боронить наше серце. Віра боронить нашу душу.

Я неодноразово наголошував – коли ми масово почали говорити українською мовою, а це сталося після подій 2014 року, ми почали демонструвати свій протест проти імперських зазіхань московії. Ми почали демонструвати, що ми інші, що ми – самодостатня, нескорена, вільна українська нація.

Українська мова – це один зі стовпів нашої ментальної незалежності. Це така ж дієва і ефективна зброя проти зовнішньої агресії, як і наші ракети, танки, гармати. Це зброя на фронті свідомості, яка так необхідна сьогодні українській нації.

Слава Україні!», - написал глава ОГА.

Источник: novosti-n.org
Подписаться Поделиться Твитнуть Обсудить
Комментарии (0)
Имя *
Комментарий *