Новости дня 23.02

«Електронне малятко»: как и какие услуги смогут получить николаевцы при рождении ребенка

12 февраля 2019, 07:00 255

Во время заседания Кабинет Министров Украины поддержал разработанный Министерством юстиции Украины законопроект «О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно создания благоприятных условий для получения услуг, связанных с рождением ребенка». Изменения дают возможность родителям новорожденных при государственной регистрации рождения получить полный комплекс необходимых услуг.

Изменения в законодательстве разъясняет начальник Главного территориального управления юстиции в Николаевской области Роман Возняк:

Зазначена ініціатива отримала назву «Електронне малятко».

Розроблений законопроект дає можливість українським громадянам отримати сервіси з реєстрації місця проживання, отримання допомоги при народженні дитини, реєстрації народження дитини в електронній системі охорони здоров'я, реєстрації дитини як платника податків та отримати посвідчення батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї.

«Після прийняття законопроекту кожна українська сім'я зможе в себе вдома через Інтернет зайти в електронний кабінет, ідентифікувати свою особу електронним ключем та подати одну уніфіковану заявку. У ній слід вказати ім'я дитини та перелік послуг, які батьки хочуть отримати. Ця заявка буде опрацьована всіма відповідними службами, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні державні установи» - зазначив Роман Возняк.

Таку заявку можна буде подати як в органах державної реєстрації актів цивільного стану, так і в закладах охорони здоров'я.

До цього долучать центри надання адміністративних послуг, які так само надаватимуть весь зазначений пакет послуг.

Це дуже важливий крок до системи електронного врядування.

Додатково передбачено, що під час державної реєстрації народження дитини можна буде передавати в електронному вигляді в режимі реального часу інформацію про новонародженого до Єдиного державного демографічного реєстру.

Подписаться Поделиться Твитнуть Обсудить
Комментарии (0)
Имя *
Комментарий *