Новости дня 21.08

Алексей Савченко подал документы в Кабмин о создании в Николаевской области пятого госпитального округа

22 марта 2019, 08:00 465

Губернатор Николаевской области Алексей Савченко подал документы в адрес Кабинета Министров Украины по поводу необходимости образования на территории Николаевской области пятого госпитального округа. Ведь при формировании «Николаевского» округа не было учтено ряд факторов, которые затрудняют его функционирования, может в будущем негативно отразиться на предоставлении медицинских услуг гражданам.

В сообщении Николаевской ОГА говорится:

На сьогодні, в області сформовано 4 госпітальні округи – «Первомайський», «Вознесенський», «Східний» і «Миколаївський».

За словами Олексія Савченка, під час формування останнього не було враховано цілу низку важливих факторів, що може ускладнити його роботу.

«Це вкрай важливе питання для громад Миколаївщини. І я певен, що Кабмін обов’язково нас підтримає і в найкоротші терміни ми отримаємо позитивну відповідь. Після цього замість чотирьох госпітальних округів у нас буде сформовано п’ять», - коментує голова ОДА.

Як відзначає Олексій Савченка, в області є серйозна водна перешкода – річка Південний Буг, яка розділяє три райони і місто Миколаїв, що входять в один госпітальний округ. На додаток до цього, у радіусі 100 кілометрів, є лише один міст, який поєднує місто з районами. І це – Варварівський міст.

«Про його стан нікому нагадувати, я думаю, не потрібно та й розведення мосту і його низька пропускна здатність значно уповільнює сполучення з лікарнями інтенсивної терапії. Окрім того, Очаківський і Березанський райони є туристичними і кожного сезону приймають велику кількість туристів, тому також виникає питання реагування на виклики в цей час», - зазначає очільник області.

Свою позицію з приводу розділення «Миколаївського» госпітального округу на два вже сформулювали депутати Миколаївського і Очаківського районів, яких підтримала і профільна депутатська комісія Миколаївської обласної ради.

«Впевнений, що, з огляду на це, після мого відповідного звернення, на Миколаївщині вже найближчим часом з’явиться п’ятий госпітальний округ «Південний», до складу якого увійдуть Миколаївський, Очаківський та Березанський райони. Крім того, вже з наступного тижня ми починаємо відкривати новозбудовані сільські амбулаторії. Так, до кінця березня близько 10-ти амбулаторій вже розпочнуть свою роботу. Певні ж підрядники змістили свої графіки, тому інші амбулаторії будуть відкриті вже у квітні. Нагадую, що за програмою розвитку сільської медицини, ініційованої Президентом Петро Порошенко, ми не просто відкриваємо будівлі - ми передаємо техніку, необхідне медичне обладнання, забезпечуємо впровадження сучасних технологій та телемедицини, аби жителі сіл мали доступ до якісних медичних послуг», - відзначив очільник Миколаївщини.

Подписаться Поделиться Твитнуть Обсудить
Комментарии (0)
Имя *
Комментарий *