В Николаевской области уже 100 учебных заведений реализуют инклюзивную модель обучения
В 2018 году в три раза больше детей, по сравнению с предыдущим периодом, было охвачено инклюзивным обучением.
Николаевская облгосадминистрация сообщает:
Інклюзивним навчанням на Миколаївщині у 2018 році охоплено 182 дитини з особливими освітніми потребами, що втричі більше, ніж у 2017.
У 2018/2019 навчальному році вже 100 закладів освіти області реалізують інклюзивну модель навчання.
В області працюють 19 інклюзивно-ресурсних центрів.
Про це повідомляє голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко.
«Завдяки нашій пильній і системній підтримці у 2018 році, що був на Миколаївщині роком освіти та інклюзивного навчання, в області пильна увага була приділена, зокрема, й розвитку інклюзії, створенню інклюзивно-ресурсних центрів та облаштуванню комфортних умов для навчання дітей», - отмечает губернатор Николаевской области Алексей Савченко.
Так, найбільше дітей з особливими освітніми потребами охоплено інклюзивним навчанням у містах Миколаєві, Вознесенську, Первомайську, Южноукраїнську, Березанському, Братському, Вітовському, Новобузькому, Снігурівському районах, Коблівській та Куцурубській об’єднаних територіальних громадах.
«Я поставив задання профільному департаменту проводити роз’яснювальну роботу з батьками щодо переваг інклюзивного навчання над індивідуальним. Усі діти повинні зростати і виховуватися у соціумі, ніхто не повинен відчувати дискомфорт. Сподіваємося, що з кожним роком кількість дітей у інклюзивних класах і групах буде зростати», - сказал Алексей Савченко.
Відповідно до Меморандуму про співпрацю між Благодійним фондом Порошенка та обласною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування було заплановано створення 17 інклюзивно-ресурсних центрів. Наразі їх вже 19.
Вперше на Миколаївщині була розроблена обласна програма розвитку інклюзивної освіти.
У 2018 році Миколаївська область отримала субвенцію у сумі 9,2 млн грн, ще 7 млн грн виділено з обласного бюджету на облаштування ІРЦ сучасними засобами та обладнанням, створення у закладах ресурсних кімнат та медіатек.
На Миколаївщині для цих потреб придбано та встановлено інтерактивні підлоги та пісочниці, LCD-панелі, персональні комп’ютери з контролерами дрібної моторики, медичне обладнання - дошки Євмінова, сухі каркасні басейни, тактильні поверхні та доріжки тощо.
«Така матеріально-технічна база є передумовою і необхідністю для належного функціонування ІРЦ, надання дітям з особливими освітніми потребами психологічної, педагогічної допомоги та забезпечення кваліфікованого супроводження», - подчеркнул Алексей Савченко.
Крім того, за сприяння Миколаївської обласної державної адміністрації на базі ЧНУ ім. Петра Могили створено перший в Україні Науковий дослідно-практичний центр «Рінохаб», що став партнером та навчальним майданчиком для педагогів щодо використання сучасного інтерактивного обладнання.
Нагадаємо, що в Миколаївській області посилено роботу щодо забезпечення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю, зокрема в закладах соціальної та медичної сфер.
Крім того, Олексій Савченко доручив управлінню містобудування та архітектури ОДА вивчати всі будівельні проекти на Миколаївщині на врахування та дотримання інклюзивних норм і оновлених державних будівельних норм.