В Николаеве определяли, как избавиться от травли в школьной среде
Главная задача на сегодня - разработать четкий алгоритм действий в случае обнаружения буллинга, чтобы каждый ребенок получил защиту и поддержку.
В сообщении Пресс-службы Главного территориального управления юстиции в Николаевской области говорится:
Головне завдання на сьогодні – розробити чіткий алгоритм дій у разі виявлення булінгу, щоб кожна дитина отримала захист та підтримку.
На цьому акцентувала перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Інна Фірсова під час засідання круглого столу з представниками миколаївських шкіл, управління освіти ММР, правоохоронних органів, системи безоплатної правової допомоги структурних підрозділів облдержадміністрації.
«Зрозуміло, що впровадження нового законодавства на практиці, коли ще немає відпрацьованих механізмів і виникає дуже багато питань, справа непроста, але очікуваний результат, школи без булінгу, того вартий», - відзначила І. Фірсова.
Протягом заходу учасники проговорили проблемні питання, з якими педагоги можуть стикнутися на практиці та визначили покрокову інструкцію дій у випадках виявлення булінгу в школі.
Крім цього, говорили про організацію в загальноосвітніх закладах роботи щодо запобігання та протидії домашньому насильству, адже психологи зауважують, що однією з причин формування у дитини агресивних форм поведінки є приклад родичів.
Нагадаємо, що 19 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».
Серед нововведень - адміністративні покарання за цькування, відповідальність за приховування фактів булінгу та обов’язок освітніх закладів затверджувати план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу.
Зауважимо, що за цькування в школі, вчинене дітьми до 16-ти років, відповідатимуть батьки або опікуни. За приховування булінгу — адміністрація навчального закладу.