Сотрудники николаевской юстиции проводят со школьниками беседы по профилактике и противодействию буллинга в школах
Профилактика и противодействие буллинга в школе должна стать системной и охватывать работу не только как со школьниками, но и с их родителями и педагогами. Общаясь с родителями учеников, работники Николаевской юстиции отмечают, что именно они могут сыграть главную роль в идентификации и преодолении буллинга.
В сообщении Пресс-службы Главного территориального управления юстиции в Николаевской области говорится:
Необхідно налагодити співпрацю з класним керівником та іншими батьками, а також відслідковувати стан дитини, щоб оперативно зреагувати на прояви булінгу.
«Знаходьте час для спілкування з дитиною, не обходьтеся лише стандартними запитаннями у стилі «як справи?», говоріть про її життя, захоплення, друзів, формуючи таким чином більш довірливі стосунки. Але зважайте на свою реакцію, не засуджуйте та будьте толерантними у виражені своїх суджень», - відзначив начальник головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк.
Окрім того, потрібно подолати стереотип, що розказати про несправедливі чи неправомірні дії – це «стукацтво». Маємо чітко розуміти, чим відрізняються повідомлення про злочин та наклеп, адже чим більше замовчувати проблему, тим більше дітей може постраждати.
Верховна Рада України підтримала у першому читані законопроект №8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу». Цим документом вперше пропонують визначити юридично поняття булінгу в українському законодавстві. Крім того, новий закон передбачає відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу. Зокрема, за приховування булінгу штрафуватимуть на суму від 850 грн. до 1700 грн. Директори шкіл повинні будуть контролювати, як виконуються заходи по протидії булінгу, розглядати заяви про випадки цькування від учнів та їх батьків.