Ситуация на озимом поле: николаевские аграрии прогнозируют хороший урожай 2019 года
Департамент агропромышленного развития Николаевской ОГА информирует:
Аграрії області змогли закласти надійний фундамент урожаю наступного року і посіяли високоякісним і високо репродукційним насінням з одночасним внесенням мінеральних добрив майже 656 тис.га озимих зернових культур, (що на 35 тис.га більше проти минулого року) та 84,4 тис.га озимого ріпаку (+ 41 тис.га до 2017 року).
В області запроваджено щотижневий моніторинг стану озимих сільськогосподарських культур і згідно з оперативними даними районних управлінь та відділів на 19 грудня поточного року сходи озимих зернових культур отримано на всій посівній площі, в доброму і задовільному стані знаходиться 612 тис.га (93 %), в слабкому і зрідженому біля 44 тис.га (7 %).
В тому числі сходи озимої пшениці отримано на площі 434 тис.га, з яких в доброму і задовільному стані знаходиться 417 тис.га (96 %), в слабкому та зрідженому – 17 тис.га (4 %).
Сходи озимого ріпаку також отримано на 100 % посіяних площ, з яких 44 % знаходяться в доброму стані, 46 % в задовільному та 10 % в слабкому та зрідженому.
В зв’язку із зниженням середніх добових температур повітря нижче біологічного мінімуму (+5º) в період 7-10 листопада спостерігалося припинення вегетації у озимих культур, що на 10-16 днів раніше середніх багаторічних строків.
Метеорологічні умови на сьогоднішній день не загрожують стану озимини, їх перезимівля відбувається задовільно. Шкідливих для рослин явищ не спостерігається і вони знаходяться у фазі зимового спокою.
В подальшому їх стан буде повністю залежати від температурного режиму, наявності і висоти снігового покриву, ступеня загартованості рослин.
Більш детальні висновки про хід перезимівлі озимих культур можна буде зробити після відновлення їх вегетації.
В третій декаді січня наступного року господарствами області та науковими установами буде відібрано зразки озимих зернових культур (моноліти), за результатами відрощування яких буде визначено життєдіяльність рослин.
Спостереження за станом озимини триває і сільгосптоваровиробниками області ведеться накопичення мінеральних добрив для їх підживлення.