Представители Николаевской области приняли участие в Международной конференции по эффективных инструментов управления земельными ресурсами
В рамках внедрения Программы Всемирного банка «Поддержка прозрачного управления земельными ресурсами» (LandTransparency), участником которой является и Николаевская область.
В сообщении Департамента агропромышленного развития облгосадминистрации говорится:
У Львові, Світовим Банком та ЄС проведено Міжнародну конференцію «Ефективне управління земельними ресурсами як передумова економічного зростання України».
Участь у конференції прийняли: Ольга Трофімцева, в.о. міністра аграрної політики та продовольства України; Ірина Садовська, заступник міністра юстиції України; Олександр Краснолуцький, заступник голови Держгеокадастру; Ель-Хіфнаві Баер, керівник програм Світового банку з питань інфраструктури та сталого розвитку в Україні, Білорусії та Молдові, Європі та Центральній Азії; Крістіан Бен Хелл, керівник напрямку з питань сільського господарства, Делегація ЄС в Україні та інші запрошені.
Під час конференції, зокрема, було педставлено досвід в управлінні земельними ресурсами Німеччини, Литви, Грузії, Білорусі. За словами Баера Ель-Хіфнаві, керівника програм Світового банку з питань інфраструктури та сталого розвитку в Україні, Білорусії та Молдові, який відкрив конференцію, «успіх використання земельних ресурсів залежить не від їх кількості і навіть не від їх якості, а від ефетивності управління ними».
Україна є яскравою ілюстрацією цієї тези, а, отже, має великий ресурс для зростання. Інструментами для підвищення ефективності управління земельними ресурсами є: (1) повний і коректний облік земель, (2) прозорість даних та аналіз фактичного використання земель та можливостей, (3) захист прав власників. Застосування цих інструментів дозволить збільшити економічну віддачу від земель – а, отже, підвищити добробут як громадян-власників землі, так і місцевих громад, і держави в цілому.
За відсутності цих інструментів, та з урахуванням того, що близько 80% державних та комунальних земель не зареєстровано у Державному земельному кадастрі, територіальні громади, у т.ч. новостворені ОТГ, не мають повної інформації про переданий їм державою ресурс (станом на зараз це 1,5 млн га), а часто і достатніх знань, як ефективно розпоряджатися цим активом.
Це значно зменшує їх можливості використовувати свої земельні ресурси для зміцнення фінансової спроможності їхніх громад. Головні теми конференції:
- Удосконалення кадастрової системи. - Покращення регуляторної бази та реєстрації прав на землю. - Ефективне управління земельними ресурсами як спосіб зміцнення місцевого самоврядування. - Інформація про земельні ділянки та Моніторинг земельних відносин.
Участь у панельному обговоренні «Ефективне управління земельними ресурсами як спосіб зміцнення місцевого самоврядування» прийняв Сергій Пересунько, голова Широківської об’єднаної територіальної громади Снігурівського району Миколаївської області.
В рамках Міжнародної конференції відбулося засідання робочих груп із забезпечення реалізації впровадженню програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» за участі представників від Миколаївської, Львівської та Київської областей.
Під час засідання було обговорено виконання кадастрових робіт в пілотних сільських радах та ОТГ, планування використання та охорони земель, ГІС – технології для аналітиків та органів місцевої та державної влади. Було досягнуто згоду по активізації робіт з напрацювання методології, а можливо і законодавчого врегулювання усунення розбіжностей в земельно-кадастровій документації, які виникли під час передачі земельних ділянок у власність та користування фізичних та юридичних осіб.