Медицинская реформа: итоги и достижения работы медицинской отрасли в Николаевской области

28.07.2019
2030
Медицинская реформа: итоги и достижения работы медицинской отрасли в Николаевской области

Достижения и вызовы в медицинской отрасли Николаевской области обсуждены во время итоговой коллегии управления, которая состоялась под председательством начальника управления здравоохранения ОГА Павла Георгиева. В работе коллегии принял участие заместитель председателя облгосадминистрации Александр Трайтли.

В сообщении Пресс-службы Николаевской ОГА говорится:

Під час колегії за вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я та високий професіоналізм Грамотою Верховної Ради України нагороджено хірурга міської лікарні швидкої медичної допомоги Анатолія Тришновського, Почесними грамотами управління охорони здоров’я ОДА нагороджено хірурга обласної клінічної лікарні Віталія Файду та головного лікаря Первомайського міського ЦПМСД Тетяну Оболенську. Медична спільнота вітає нагороджених та пишається кожним зі своїх колег.

З доповіддю щодо підсумків роботи у першому півріччі поточного року, основних здобутків та викликів, що постають перед медичною галуззю Миколаївщини, виступила заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Оксана Черненко. Вона окреслила стратегію подальшого розвитку галузі, проаналізувала хід реорганізації та оптимізації мережі. Нагадаємо, що медичну допомогу в області надають 94 заклади та підприємств охорони здоров’я, з яких 43 надають стаціонарну допомогу.

Мережа закладів первинної допомоги населенню в області складається з 35 центрів первинної медико-санітарної допомоги (в ОТГ – 6). В області у статусі комунальних некомерційних підприємств працює 54 заклади охорони здоров’я, в тому числі 35 закладів, що надають первинну медичну допомогу.

Обласні заклади охорони здоров’я розпочали процес автономізації. З початку національної кампанії «Лікар для кожної сім‘ї» в системі eHealth зареєстровано 38 закладів охорони здоров’я (35 ЦПМСД та 3 ФОП), більше 66,7% мешканців області обрали свого лікаря.

Доповідач також звернула увагу присутніх на хід оптимізації ліжкового фонду, середню тривалість лікування, провівши аналогію зі Швецією та Естонією.

Значну увагу приділено кадровим питанням, запровадженню місцевих стимулів для заохочення до роботи молодих спеціалістів та збереження наявного кадрового ресурсу.

В галузі охорони здоров’я працюють 19,6 тисяч працівників, з них 3238 лікарів та 7771 середніх медпрацівників. Забезпеченість лікарями в розрахунку на 10 тисяч населення становить 28,5, середніми медичними працівниками – 68,4.

З метою поліпшення кадрового забезпечення медичної галузі в районах області вирішується питання укладання тристоронніх угод на рівні райдержадміністрацій для навчання молоді у закладах вищої медичної освіти за рахунок замовників.

В управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації відбувся конкурс на укладення угод між управлінням охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації і особами, які бажають вступити до вищих медичних закладів освіти та навчатись за кошти державного бюджету, з відпрацюванням не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу.

На сьогодні сім претендентів надали документи на першочергове зарахування. За перше півріччя 2019 року забезпечено житлом 10 медичних працівників, з них 4 лікаря та 6 молодших спеціаліста з медичною освітою.

Обговорено також і роботу госпітальних округів та госпітальних рад, виявлено недоліки в роботі та намічено шляхи подальшого напрямку розвитку.

Серед пріоритетних напрямків діяльності галузі виділено екстрену медичну допомогу, серцево-судинні захворювання, інфекційні та соціально значущі захворювання.

Триває оновлення автомобільного парку екстреної медичної допомоги, всього на балансі перебуває 141 автомобіль. В рамках реалізації Обласної програми запобігання і лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2018-2020 рр. (зі змінами) в травні 2019 року за рахунок субвенції з місцевих бюджетів та за рахунок обласного бюджету отримано 13 одиниць сучасних спеціалізованих автомобілів екстреної медичної допомоги типу «В».

Функціонує оперативно-диспетчерська служба з автоматизованими робочими місцями, вузол оперативно-диспетчерської служби підключений до телекомунікаційної мережі загального користування, обробка даних проводиться в локально-обчислювальній мережі.

Оснащеність оперативно-диспетчерської служби дає можливість обслуговувати від 1 200 до 1 500 викликів цілодобово. Триває робота над покращенням та уніфікацією процесів, за якими працюють оперативні диспетчерські служби центрів екстреної медичної допомоги відповідно до методичних рекомендацій, затверджених МОЗ України.

Значну увагу доповідач приділила питанням створення інсультних блоків у закладах, відповідності їх до чинних вимог, критеріїв НСЗУ, деяким показникам стосовно туберкульозу, ВІЛ/СНІДу та онкології, зазначила сильні та слабкі сторони відповідних служб.

Нагадаємо, що в Миколаївській області триває реалізація Урядової Програми «Доступні ліки». Кількість виписаних рецептів - 149 682, відпущених - 121 667, що складає - 81,28% (показник по Україні - 80,9%). Всього кількість суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з реалізації ЛЗ в області станом на 01.07.2019: 190 з 597 місцями реалізації, з них уклали договори з НСЗУ за Програмою 47 з 172 місцями відпуску за рецептами (з них ПКВО «Фармація» - 20, приватних-152), що складає 24,7 % від всіх суб`єктів господарювання та 28,8% від всіх місць відпуску, це вкрай недостатньо для області.

Наразі Уряд ініціює ухвалення жорсткого рішення, яке полягає у зобов’язанні аптек, що працюють або орендують приміщення у закладах охорони здоров’я, брати участь в Урядовій програмі «Доступні ліки».

Ключові аспекти реформування медичної галузі: оплата медичної послуги та диференційований підхід до оплати якості, нові принципи фінансування (договірні відносини із замовником, звітність), визначення гарантованого пакету послуг, право вибору пацієнта ЗОЗ і лікаря, вільний ринок постачальників медичних послуг незалежно від форми власності, принцип «гроші йдуть за пацієнтом».

Щодо стану та перспектив надання медичної допомоги матерям та дітям у Миколаївській області виступила заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Людмила Чинякова. Вона поінформувала присутніх щодо кадрового питання, кількості пологів за звітний період.

Значну увагу Людмила Борисівна приділила проведенню кесарського розтину, щепленню та дітям з інвалідністю. Стосовно актуальних питань забезпечення якості лікарських засобів у закладах охорони здоров’я присутні заслухали доповідь заступника начальника служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Миколаївській області Лесі Стадніченко. Вона розповіла про основні зміни в нормативно-правовій базі з вказаного питання, яких необхідно дотримуватись.

З розгорнутими аналітичними даними виступила головний експерт управління за напрямом «Фтизіатрія» Євгенія Баненкова. Вона порушила проблемні питання фтизіатричної служби, детально розглянувши деякі випадки, наголосила на заходах контролю за епідемічною ситуацією з туберкульозу в Миколаївській області.

Захворюваність на туберкульоз за І півріччя поточного року зменшилась і становить за І півріччя 2019 року – 29,6, за І півріччя 2018 року – 29,8 на 100 тисяч населення.

Смертність від туберкульозу 100 тисяч населення зменшилась і становить за І півріччя 2019 року 3,3 проти 3,7 за І півріччя 2018 року.

Головний лікар Вознесенського міського ЦПМСД Тетяна Дяченко поділилась досвідом колег із-за кордону (графство Східний Сассекс Великобританії), набутим під час робочої поїздки.

У своїй доповіді вона окреслила розбудову інституцій спроможності закладів первинної медичної допомоги, як центрів передового досвіду. Також учасники засідання заслухали виступи начальника планово-фінансового відділу управління Любові Савчук та заступника директора ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» Олександра Ігнатенкова.

Підводячи підсумки колегії, Павло Георгієв зазначив ключові напрямки подальшої діяльності медичної галузі, спрямованої на поліпшення якості надання медичної допомоги, впровадження інноваційних методик в роботу медиків Миколаївської області та важливість реалізації реформування, державних та обласних програм.

В області діють обласні програми: «Обласна Програма запобігання і лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2018-2020 роки» затверджена рішенням обласної ради від 12 квітня 2018 року № 1 двадцятої позачергової сесії сьомого скликання; «Обласна Програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року», термін дії якої продовжено до 2019 року включно рішенням обласної ради від 12 квітня 2018 року № 2 двадцятої позачергової сесії сьомого скликання; «Обласна Цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки», термін дії якої продовжено до 2019 року включно рішенням Миколаївської обласної ради від 21 грудня 2017 року № 12; «Обласна Цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки» затверджена рішенням обласної ради від 16 квітня 2015 року № 4 двадцять дев’ятої сесії шостого скликання термін дії якої продовжено до 2019 року включно рішенням сесії обласної ради від 05 липня 2018 року.

Якісна, всебічна та своєчасна медична допомога населенню Миколаївської області - пріоритет в роботі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я ОДА.

Новости дня

Читайте еще

Автогражданка и ДГО: как можно сэкономить на страховках?
По статистике Министерстве внутренних дел в Украине, в среднем, каждые три минуты происходит ДТП. Последствия любой аварии - поиски виноватой стороны и дорогостоящий ремонт автомобилей-участников аварии. Чтобы решение подобных дорожных форс-мажоров проходил...
22.09.2021
3790
«Благодаря таким людям мы живем»: жители Николаева выразили признательность промышленнику Дерипаске за медцентр, который спас более тысячи жизней
Николаевские журналисты собрали реальные истории людей, которых вернули к жизни врачи Медицинского центра для лечения внебольничной пневмониеи.Врачи и спасенные ими люди стали настоящими героями украинских СМИ, как и уникальный медцентр Николаева. «За...
07.09.2021
11690
В Николаеве открывается настоящий РОБОПАРК
На огромной территории площадью 1000м2 в ТЦ «МОЙ ДОМ» будут собраны самые современные роботы со всего мира. Вашему вниманию будут представлены саме современные и не обычные роботы со всего мира: Робот- аниматроник в обличии великого Элвиса Пресли, исполнит свои лучшие...
07.09.2021
6644
«Вирус не исчезает, он мутирует» — врач рассказала, как Дерипаска помогает антиковидному госпиталю отразить третью волну пандемии
Николаевский антиковидный госпиталь собирается дать отпор новой армии противников – штаммам «Дельта», «Лямбда» и «британскому». Об этом в интервью журналистам рассказала Людмила Пихтерева, заведующая инфекционным госпиталем при городской больнице №5. Она отметила...
05.08.2021
6980

Новости партнеров

Вверх