Областная клиническая больница круглосуточно оказывает медицинскую помощь пациентам с острым мозговым инсультом

29.10.2019
1640

С 28 октября стартовали Всемирная неделя инсульта, а 29 октября отмечается Всемирный день борьбы с инсультом.

В сообщении Управления здравоохранения Николаевской облгосадминистрации говорится:

З 28 жовтня стартував Всесвітній тиждень інсульту, а 29 жовтня визначено Всесвітнім днем боротьби з інсультом.

У всьому світі цереброваскулярні нещасні випадки (інсульт) є другою основною причиною смерті і третьою основною причиною інвалідності.

Інсульт - раптова смерть деякого числа клітин головного мозку через брак кисню, коли потік крові до мозку порушується при блокуванні або розриві відповідних кровоносних судин.

«Якісна та своєчасна медична допомога відповідно до медико-технологічних документів – мета, якої ми прагнемо, та докладаємо зусилля для її досягнення», - підкреслює начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Павло Георгієв.

«Для досягнення поставленої мети управління плідно співпрацює з органами місцевого самоврядування, громадськістю, організаціями пацієнтів. Одним з пріоритетів програми медичних гарантій на 2020 рік є створення сучасних інсультних центрів (блоків) для лікування пацієнтів з інсультами за європейськими стандартами», - зазначила заступник начальника УОЗ ОДА Оксана Черненко.

За інформацією МОЗ України, у 2020 році всі медичні заклади будуть отримувати оплату за медичні послуги згідно з програмою медичних гарантій за договорами з Національною службою здоров’я України.

Лікування інсультів та інфарктів планується оплачувати за підвищеним тарифом у тих медичних закладах, які відповідатимуть підвищеному стандарту надання таких послуг. Це один з пріоритетів програми медичних гарантій у 2020 році.

«Адміністрацією та лікарями обласної клінічної лікарні зроблено все, щоб медична допомога надавалася максимально якісно, своєчасно та високопрофесійно, - розповідає головний лікар Петро Римар. – У нас є три важливих компоненти для успішного проведення тромболізісу у межах «терапевтичного вікна»: підготовлений персонал лікарні, обладнання, необхідні лікарські засоби. На базі лікарні успішно впроваджено тромболізісну терапію тромболізіси. Ми тісно та злагоджено працюємо з усіма районними закладами охорони здоров’я та обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Завідувач неврологічним відділенням Оксана Борисенко розповідає:

«У режимі «24/7» працює у відділенні сучасний комп’ютерний томограф. Це обстеження є життєво необхідним та важливим для пацієнтів з інсультом. Тромболізісна терапія проводиться в палатах інтенсивної терапії та реанімаційному відділенні, відповідно до наказу МОЗ України від 03.08.2012 року №602 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при ішемічному інсульті». Окрім цього, в лікарні є фізіотерапевтичне відділення, працівники якого проводять ранню реабілітацію».

Лікарі нагадують, що якнайшвидше звернення у разі інсульту має значення для подальшого прогнозу.

Швидке лікування сприяє зменшенню пошкодження головного мозку та позитивно впливає на якість життя пацієнта. Симптоми інсульту: раптова поява слабкості в м’язах або оніміння однієї половини тіла (обличчя, рука, нога); раптове порушення мови; раптове порушення зору, роздвоєння предметів; раптова втрата рівноваги, через що хворий не може йти (найчастіше в поєднанні з нудотою та/або втратою свідомості); раптовий сильний головний біль (такого болю раніше ніколи не було).

Одне з головних завдань при профілактиці інсульту - стежити за своїм здоров’ям, не забувати систематично перевіряти артеріальний тиск (особливо, якщо є схильність до підвищення), дотримуватись здорового способу життя. Нагадаємо, що прийнятий план дій боротьби з інсультом у Європі на 2018–2030 роки встановлює цільові показники для впровадження доказово обґрунтованих профілактичних заходів і видів допомоги при інсульті.

Серед стратегічних цілей до 2030 року - зменшити на 10% абсолютне число інсультів, лікувати ≥90% всіх пацієнтів з інсультом в спеціалізованих інсультних блоках, мати національні плани боротьби з інсультом, що охоплюють весь комплекс надання допомоги, впровадити національні стратегії з мультисекторальних втручань в сфері охорони здоров'я.

Якісна, всебічна та своєчасна медична допомога населенню Миколаївської області, безперервне підвищення кваліфікації медичних працівників закладів охорони здоров’я знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я ОДА.

Читайте еще

Автогражданка и ДГО: как можно сэкономить на страховках?
По статистике Министерстве внутренних дел в Украине, в среднем, каждые три минуты происходит ДТП. Последствия любой аварии - поиски виноватой стороны и дорогостоящий ремонт автомобилей-участников аварии. Чтобы решение подобных дорожных форс-мажоров проходил...
22.09.2021
3767
«Благодаря таким людям мы живем»: жители Николаева выразили признательность промышленнику Дерипаске за медцентр, который спас более тысячи жизней
Николаевские журналисты собрали реальные истории людей, которых вернули к жизни врачи Медицинского центра для лечения внебольничной пневмониеи.Врачи и спасенные ими люди стали настоящими героями украинских СМИ, как и уникальный медцентр Николаева. «За...
07.09.2021
11449
В Николаеве открывается настоящий РОБОПАРК
На огромной территории площадью 1000м2 в ТЦ «МОЙ ДОМ» будут собраны самые современные роботы со всего мира. Вашему вниманию будут представлены саме современные и не обычные роботы со всего мира: Робот- аниматроник в обличии великого Элвиса Пресли, исполнит свои лучшие...
07.09.2021
6600
«Вирус не исчезает, он мутирует» — врач рассказала, как Дерипаска помогает антиковидному госпиталю отразить третью волну пандемии
Николаевский антиковидный госпиталь собирается дать отпор новой армии противников – штаммам «Дельта», «Лямбда» и «британскому». Об этом в интервью журналистам рассказала Людмила Пихтерева, заведующая инфекционным госпиталем при городской больнице №5. Она отметила...
05.08.2021
6961