В Николаевской области подвели итоги работы медицинской отрасли за 9 месяцев 2019 года
Достижения, перспективы и вызовы в медицинской отрасли Николаевской области обсуждены во время итоговой коллегии управления, которая состоялась под председательством заместителя начальника управления здравоохранения ОГА Оксаны Черненко.
В сообщении Управление здравоохранения Николаевской облгосадминистрации говорится:
У ході колегії також виступили директор Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Олена Теряєва з доповіддю «Співпраця закладів охорони здоров’я Миколаївської області та НСЗУ: від планів до дій».
Спільно з колегами з НСЗУ вона відповіла на запитання, що виникали у ході обговорення.
З доповіддю щодо ходу реалізації реформи охорони здоров’я в Миколаївській області: стан, перспективи, проблемні питання та шляхи їх вирішення виступила заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Оксана Черненко. Вона окреслила стратегію подальшого розвитку галузі, проаналізувала хід реорганізації та оптимізації мережі.
В області здійснюються заходи щодо трансформації закладів охорони здоров'я. Відповідно до позиції НСЗУ місцева влада відіграє значну роль у трансформації системи охорони здоров’я.
У Миколаївській області успішно проведено реформування первинної медичної допомоги: 35 центрів первинної медико-санітарної допомоги, з них 25 в сільській місцевості, в тому числі в ОТГ – 6 та 1 амбулаторія з надання первинної медичної допомоги Михайлівської сільської ради, як юридична особа.
Всі заклади первинної мережі автономізовані та успішно працюють з НСЗУ.
Станом на 23.10.2019 з населенням області укладено 773 059 декларацій, що становить 68,79% населення області (Україна – 67,87%).
Разом з тим, 31,21% населення області залишається у «червоному списку», що пов’язано з дефіцитом лікарів ПМД (укомплектованість лікарями ПМД по області – 73,7%).
Розвиток ПМД відбувається згідно з затвердженим Планом спроможної мережі (розпорядження облдержадміністрації від 17.05.2018 №185).
Визначено багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування з урахуванням критеріїв, затверджених постановою КМУ від 30.11.2016 № 932.
Автономізовано всі заклади, що входять до складу госпітальних округів, крім трьох.
Проводиться робота щодо створення реперфузійних центрів у Миколаївському та Вознесенському госпітальних округах. Хворі з термінальною стадією хронічної ниркової недостатності отримують лікування у центрі нефрології і діалізу обласної клінічної лікарні, який має 1 філію у м. Вознесенськ та у відділенні гемодіалізу Баштанської ЦРЛ.
Планується відкриття нових центрів нефрології і діалізу у м. Южноукраїнську, м. Первомайську та м. Миколаєві.
Триває трансформація закладів охорони здоров’я, що надають вторинну та третинну медичну допомогу.
В області функціонують 27 закладів/комунальних неприбуткових підприємств обласної ради.
Підлягають автономізації – 22.
Практично завершено процес реорганізації в КНП 9 закладів охорони здоров’я Миколаївської обласної ради (рішення обласної ради від 16.05.2019 №25 та від 18.09.2019 №1).
В процесі перетворення – 4. Реорганізуються – 9 ЗОЗ, на базі яких створюються 4 потужні центри: обласний центр лікування інфекційних хвороб, обласний центр медичної реабілітації та спортивної медицини, обласний центр психічного здоров’я, обласний дитячий центр медичної реабілітації.
Прийнято відповідні рішення обласної ради.
Присутні заслухали доповіді керівників районних і міських ЦПМСД про досвід роботи закладів первинної медичної допомоги з Національною службою здоров’я України.
Визначено та проаналізовано проблемні питання, можливі шляхи їх вирішення. «Метрологія на захисті людини.
Контроль вихідних параметрів медичного обладнання» - з такою доповіддю виступив заступник директора з метрології ДП «Миколаївстандартметрологія» Юрій Шевцов.
За підсумками обговорення прийнято відповідні рішення.
Якісна, всебічна та своєчасна медична допомога населенню Миколаївської області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я ОДА.