Николаевским родителям рассказали, что необходимо знать при выезде с ребенком за границу: правила и ответственность за их нарушение
Пока в школах страны звучат «последние звонки», школьники радуются грядущим каникулам, а их родители размышляют над летним досугом детей Николаевская юстиция решила напомнить о правилах выезда с ребенком за границу.
В сообщении Пресс-службы Главного территориального управления юстиции в Николаевской области говорится:
Виїзд з дитиною за кордон: правила та відповідальність за їх порушення Поки в школах країни лунають «останні дзвоники», школярі радіють прийдешнім канікулам, а їхні батьки розмірковують над літнім дозвіллям дітей Миколаївська юстиція вирішила нагадати про правила виїзду з дитиною за кордон.
Зокрема розповідають в яких випадках можна обійтись без дозволу на виїзд дитини другого з батьків.
«Доволі часто трапляються випадки, коли спільне життя батьків не складається, в такому випадку діти можуть стати заручниками напружених сімейних стосунків. Втім завдяки пакету законів #ЧужихДітейНеБуває маємо можливість унеможливити факти маніпулювання та захистити права дитини на виїзд за кордон для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання», - відзначив начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк.
Якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях і спілкуванні з дитиною.
Така дитина може виїхати за кордон строком до 1 місяця.
Що потрібно зробити?
Повідомити другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом, якщо відоме місце його проживання; Пред’явити на кордоні копію рішення суду або
органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.
Якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів Якщо заборгованість понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою - можна виїхати з дитиною за кордон на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.
Що потрібно зробити?
Отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів за місцем виконання рішення про стягнення аліментів.
На кордоні пред’явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості:
• понад 4 місяці або
• понад 3 місяці + документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.
ВАЖЛИВО!
За умисне порушення строків перебування за кордоном наступає адміністративна відповідальність – штраф від 1700 до 3400 грн та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.