Алексей Савченко: «За каждое вновь созданное рабочее место мы помогаем бизнесу возмещением ставок по кредиту»
В Николаевской области начат прием документов для участия представителей малого и среднего бизнеса в конкурсе проектов по получению частичного возмещения процентных ставок по кредитам.
В сообщении Николаевской облгосадминистрации говорится:
Ще у 2017 році, за ініціативою Олексія Савченка, команда Миколаївської облдержадміністрації запровадила кілька корисних інструментів задля підтримки та створення сприятливого клімату для малого та середнього бізнесу. Так, вперше на Миколаївщині реально запрацювала програма розвитку підприємництва, яка є найбільш успішною на території всієї України.
Одна зі складових програми розвитку підприємництва – часткова компенсація відсоткових ставок за кредитами, яка здешевлює кредити державних та комерційних банків для малого та середнього бізнесу.
«Програма дуже проста і полягає у тому, що за кожне додаткове новостворене робоче місце ми допомагаємо підприємцю частковим відшкодуванням відсоткових ставок за кредитами. Таким чином, маємо збільшення кількості робочих місць, сплачення податків, наповнення бюджету. Малий і середній бізнес відчуває підтримку влади, водночас, люди отримують роботу та певну соціальну захищеність», - коментує голова ОДА Олексій Савченко.
У 2017 році за підтримки депутатів обласної ради на реалізацію проекту з компенсації було виділено 2 млн грн з обласного бюджету, програма мала неабиякий успіх, викликала зацікавленість і у підприємців, і у банківських установ.
Тому у 2018 році завдяки ефективному цільовому використанню коштів на цей напрям була виділена сума у два рази більша - 4 млн грн.
Цього року, відповідно до нової Програми розвитку малого та середнього підприємництва у Миколаївській області на 2019-2020 роки, на відшкодування кредитних ставок також передбачено 4 млн грн.
«Ми можемо впевнено констатувати, що це найбільші суми серед усіх регіонів в Україні», - зазначає Олексій Савченко.
Профільний заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Олександр Кушнір пояснив основні умови та критерії відбору заявок і закликав підприємців не втрачати можливості та скористатися шансом отримати часткове відшкодування відсоткових ставок за кредитами.
«Цього року конкурс також проходитиме у три етапи, перший відбудеться навесні. Документи можна буде подати до 1 квітня, тому, певен – всі, хто бажає, зможуть взяти участь у відборі. Кожен представник малого та середнього бізнесу зможе отримати компенсацію у розмірі, що не перевищує 100 % облікової ставки НБУ, яка діяла на дату нарахування відсотків за користування кредитом станом на 2018 рік. Водночас, ця сума має становити не більше 50 % ставки за кредитом, встановленої банком, який надав позичальнику кредит, але не більше 200 тис грн в рік на одного позичальника», - розповів Олександр Кушнір.
Звертаємо увагу на документи, які подаються для участі у конкурсному відборі:
1) заявка на участь у конкурсному відборі за формою, що додається;
2) бізнес-план з фінансово-економічним обґрунтуванням проекту, який повинен містити інформацію про:
- назву, мету, вартість та джерела фінансування проекту, соціальні та екологічні наслідки його впровадження;
- фінансово-економічні показники ефективності роботи суб’єкта малого та середнього підприємництва протягом останнього звітного періоду поточного року;
- фінансово-економічні показники ефективності проекту (фактичне збільшення обсягів виробництва, відрахування до бюджету, досягнутий рівень рентабельності, строк окупності);
- створення нових робочих місць, зокрема, за умови збереження наявного персоналу;
- рівень заробітної плати працівників, які будуть працевлаштовані на нові робочі місця, та/або динаміку зміни рівня заробітної плати одного штатного працівника;
- впровадження енергозберігаючих заходів, їх обґрунтування та оцінка економічної ефективності від їх впровадження.
3) копія кредитного договору, завірена банківською установою, яка видала кредит;
4) графік погашення кредиту та сплати відсотків за ним, виданий банківською установою;
5) завірені банком копії платіжних доручень щодо сплати зобов’язань за кредитним договором;
6) копії документів, що підтверджують цільове використання кредитних коштів;
7) завірена банком довідка з прогнозним розрахунком відсотків за користування кредитом на протязі 2019 року;
8) довідка про банківські реквізити, видану банківською установою;
9) довідку про відсутність простроченої заборгованості зі сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів;
10) довідка про створення робочих місць (див. додаток) Відповідальність за повноту і достовірність відомостей в поданих документах покладається на суб’єктів підприємництва.
Прийом документів здійснює Регіональний фонд підтримки підприємництва в Миколаївській області (за адресою: м. Миколаїв, проспект Героїв України, 9, ауд. 100 Б), або за електронною адресою: mk.rfpp@gmail.com.
Положення про Порядок часткового відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами, залученими суб’єктами малого і середнього підприємництва для реалізації проектів та форма заяви додаються (за посиланнями).
Заявка - http://www.mk.gov.ua/store/files/announce_1548328491.pdf
Порядок – http://www.mk.gov.ua/store/files/announce_1548328511.pdf
Довідка - http://www.mk.gov.ua/store/files/announce_1548328528.pdf
Початок прийому документів для участі в конкурсі – з 01 лютого 2019, кінцевий термін подання документів 01 квітня 2019 року.
Про остаточну дату, час та місце проведення конкурсного відбору буде повідомлено додатково. За адресою: Миколаївська обласна державна адміністрація, м. Миколаїв, вул. Адміральська 22, каб. 822
Довідки за тел.: 063-471-56 35; 0512-37-09-66