Александр Кушнир: «Сделан очередной шаг в обеспечении граждан качественными и современными медицинскими услугами»
Сегодня заместитель губернатора Николаевской области Александр Кушнир подписал Меморандум о сотрудничестве между МОО «Социальные инициативы по охране труда и здоровья» и Николаевской областной государственной администрацией о сотрудничестве в рамках реализации проекта «Приверженность к лечению с использованием цифровых технологий в Украине »(ТВ REACH).
В сообщении Николаевской облгосадминистрации говорится:
Відзначимо, що проект реалізується вперше в Україні і Миколаївщина стала пілотним регіоном. Основна його направленість – досягнення контрольованого лікування туберкульозу на амбулаторному етапі особливо серед пацієнтів з високим ризиком відриву від лікування.
«Вважаю, що напрямок реформування медичної галузі, запроваджений Президентом України Петром Порошенком доводить свою ефективність та потрібність жителям області. Вже зараз ми бачимо абсолютно нову якість медичних послуг. Звісно, зараз ми повинні використовувати усі можливості та ресурси для поліпшення бази медичних послуг, тим паче, що це направлено на лікування наших людей. На цьому не один раз акцентував й голова ОДА Олексій Савченко», - прокоментував Олександр Кушнір.
Згідно Меморандуму в заклади охорони здоров’я, в тому числі протитуберкульозні, буде закуплено обладнання для впровадження цифрових технологій. Крім того, проводитимуться навчальні семінари, надаватиметься технічна допомога тощо.
Пацієнти будуть забезпечені смарт-боксами (evri MED). Це електронні дозувальні пристрої з ліками, розрахованими на відповідний термін лікування: щойно пацієнт відкриває смарт-бокс, спрацьовує датчик, що сповіщає медичного працівника про початок лікування, далі ведеться відеофіксація безпосередньо прийому ліків.
У рамках проекту смарт-бокси постачатимуться МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» з Південноафриканської республіки та направлятимуться для роботи районним фтизіатрам. Ця технологія отримала схвальні відгуки у Індії, Китаї, ПАР та рекомендована для впровадження визнаними міжнародними рекомендаціями у сфері охорони здоров’я: ВОЗ та стоп ТБ Партнерством. Тривалість програми 12 місяців, після чого смарт-бокси залишаться на Миколаївщині для подальшого використання.