Новости дня 23.02

Вячеслав Бонь о помощи женщине, лишившийся ноги: «Современный протез и профессиональный медицинский уход - самое малое, что можно сделать»

24 января 2019, 18:54 121

Ранее мы сообщали, что в Николаевской области из-за врачебной ошибки женщина осталась без ноги.

Пока спецкомиссия выяснять правильным было лечение в районном медучреждении, женщине, которой ампутировали ногу, будет обеспечена профессиональным лечением в областной больнице.

В сообщении Николаевской облгосадминистрации говорится:

       На часі й питання про сучасний протез. Винні ж понесуть відповідальність. Про це заявив перший заступник голови ОДА В’ячеслав Бонь на нараді у четвер, 24 січня, щодо випадку лікування у Братській лікарні, внаслідок якого жінці ампутували ногу.

      Як пояснив головний лікар обласної клінічної лікарні Петро Римар, Олена Жаковська 12 січня поступила в приймальне відділення з діагнозом закритий вивих кісток колінного сустава і здавлення судинно-нервового пучка – гематома.

      Після огляду та встановлення діагнозу обласними лікарями підтверджено необхідність ампутації кінцівки.

      Зараз матеріали знаходяться на гістологічному дослідженні.

       Зауважено, що на момент звернення до обласної лікарні, нічого іншого, ніж ампутація, на жаль, лікарі не могли зробити.

      До цього, жінка зверталася у Братську лікарню через дві години після отриманої травми.

      Чи були дії медиків на місці правильними з’ясовує клініко-експертна комісія.

       В’ячеслав Бонь зауважив, що такі випадки у 21 столітті є неприпустимими. На його переконання, якщо мова йде про життя людини або її здоров’я і у лікаря є якісь сумніви, він все ж таки має перенаправити хворого до більш спеціалізованої лікарні.

      Наразі першим заступником голови ОДА поставлено завдання профільним управлінням забезпечити для жінки сучасний протез та безкоштовне фахове лікування.

       Крім того, управлінню соцзахисту доручено знайти для хворої зручне і відповідне місце роботи - Олена Жаковська працювала у службі соцзахисту.

«Я ще раз хочу наголосити на тому, що людина більшу частину свого життя віддала тому, що допомагала людям і мені дуже прикро, що коли людині самій знадобилася допомога – вона її вчасно не отримала, і внаслідок цього втратила ногу», - зауважив В’ячеслав Бонь.

      На 25 січня заплановано проведення клініко-експертної комісії із зазначеної ситуації, до складу якої увійдуть провідні експерти та фахівці управління охорони здоров’я облдержадміністрації, остаточні висновки чекають пізніше, оскільки зараз ще проводяться лабораторні дослідження.

      За даним випадком прокуратора порушила кримінальне провадження.

Подписаться Поделиться Твитнуть Обсудить
Комментарии (0)
Имя *
Комментарий *