Загрузка...
Новости дня 14.10

В Николаевской области начала работать «горячая линия» по внедрению рынка земли

29 сентября 2019, 12:13 555
В Николаевской области начала работать «горячая линия» по внедрению рынка земли Фото № 0

Президент Украины Владимир Зеленский сообщил о проведении в Украине земельной реформы до конца 2019 года, а в 2020 году - создание рынка земли.

В сообщении Николаевской облгосадминистрации говорится:

За дорученням Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з метою проведення широкої роз’яснювальної роботи щодо запуску ринку землі в області, департаментом агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації створена «гаряча лінія» для оперативного реагування на запити громадян стосовно цієї тематики.

Телефони гарячої лінії: (0512) 37 78 02, (0512) 37 78 40.

Лінія працює щоденно крім вихідних та святкових днів із 09:00 до 16:00.

Окрім цього, всі бажаючі отримати відповідні роз’яснення, можуть особисто звернутися до кімнати № 21 департаменту за адресою: м. Миколаїв, вул. Спаська, 1.

Подібні «гарячі лінії» створені в кожному районі області при структурних підрозділах райдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку.

Громадяни також можуть звертатися на урядову «гарячу лінію» 1545, яка працює цілодобово.

На обговорення винесено проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

ЩО ПРОПОНУЄТЬСЯ ЗАКОНОПРОЕКТОМ:

• з 1 жовтня 2020 скасовується заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності;

• визначається суб’єктний склад осіб, які можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення: громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року;

• встановлюється мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах на рівні не нижче нормативної грошової оцінки;

• встановлюється обмеження на сукупну площу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка може перебувати у власності громадянина та юридичної особи, та пов’язаних з нею осіб.

Обмеження не допускають набуття у власність більше 15% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України;

• забезпечується переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки;

• передбачається обов’язок державного реєстратора вносити інформацію про ціну (вартість) речових прав, в тому числі прав користування, до Реєстру речових прав;

• забезпечується право громадян на викуп земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства, які їм належать на праві постійного користування та праві довічного успадкованого володіння.

Можливо викупити із розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок;

• Закон України «Про санкції» доповнюється новим видом санкцій «заборона на набуття у власність земельних ділянок».

Такі санкції вводяться рішенням Президента України за поданням Ради національної безпеки та оборони України та затверджуються постановою Верховної Ради України.

Під санкції можуть підпадати іноземні держави, невизначене коло осіб певної діяльності (секторальні санкції) та окремі юридичні і фізичні особи.

Подписаться Поделиться Твитнуть Обсудить (1)
Комментарии (1)
  • vit 29.09.2019, 13:17

    Это референдум?! команде зе поставлена задача продать землю и они любым способом хотят этого достичь. Люди ДУМАЙ _ ТЕ !!

Имя *
Комментарий *