В Николаевской области 99% многоквартирных домов оборудованы тепловыми счетчиками - это один из лучших показателей по Украине

06 марта 2019, 07:30 132

Премьер-министр Украины Владимир Гройсман поручил органам местного самоуправления обеспечить защиту потребителей от необоснованных начислений за газ, которые выше установленных норм и создать достойные условия пребывания в пунктах оплаты за ресурсы и заключение договоров с поставщиками услуг.

В сообщении Николаевской облгосадминистрации говорится:

Від Миколаївської області у нараді взяли участь заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Валентин Гайдаржи, керівництво міста Миколаєва, керівники енергетичних підприємств.

Прем’єр-міністр нагадав, що для домогосподарств, які не мають лічильників, Уряд встановив норму споживання – 3,29 кубометра газу. Проте облгази в рази завищують ці норми.

«Люди збентежені справедливо, – сказав Володимир Гройсман. – Ми нікому не дамо завищувати норми і дурити людей. У кожному населеному пункті керівник має захистити людей, яким виставляють неправомірні рахунки. Платити треба по обґрунтованих нормах, а не по завищених. Звертаюся до міських голів – захистіть мешканців громад. Це не їх справа, а ваша справа. Покажіть, що ви ефективна влада».

Він також наголосив, що центри обслуговування споживачів мають бути гідно облаштовані.

«Я прошу цьому питанню приділити увагу. Ми працюємо на людей, і це принципово важливо», – сказав Володимир Гройсман.

Крім того, Володимир Гройсман доручив керівництву НАК «Нафтогаз України» якнайшвидше представити план встановлення лічильників газу для домогосподарств, які ще не мають приладів обліку.

Також Володимир Гройсман звернув увагу на те, що відсутність енергозбереження веде до втрат при транспортуванні тепла на рівні близько 15%.

Він закликав місцевих голів подати чіткий план модернізації й розвитку комунальної теплоенергетики на 2019-2020 роки.

Зазначимо, що в Миколаївській область із показником 99% - одна з кращих серед регіонів України по встановленню теплових лічильників в багатоквартирному житловому фонді. З метою захисту соживачів природного газу від необгрунтованого застосування корегуючих коефіцієнтів по приведенню обсягів спожитого природного газу до стандартних умов Миколаївська облдержадміністрація звернулась до НКРЕКП та Антимонопольного комітету України.

За отриманою інформацією ПАТ «Миколаївгаз» включено до плану перевірок як ліцензіата, що порушує вимоги нормативно-правових актів національного регулятора до якого будуть вжиті відповідні штрафні санкції.

Подписаться Поделиться Твитнуть Обсудить
Комментарии (0)
Имя *
Комментарий *