Новости дня 22.02

В Николаеве и Николаевской области потерпевшим от домашнего насилия будут помогать в социально-психологических центрах

02 февраля 2019, 07:00 1392

Постановлением Кабинета Министров Украины от 23 января 2019 годы № 43 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесены изменения в некоторые постановления по защите жертв домашнего насилия. Таким образом, Кабинет Министров Украины урегулировал механизм защиты прав и интересов детей и других лиц, пострадавших от домашнего насилия и от насилия по признаку пола.

Начальник Главного территориального управления юстиции в Николаевской области Роман Возняк поясняет:

      Притулки служби у справах дітей і центри соціально-психологічної реабілітації повинні будуть приймати дітей, які постраждали від домашнього насильства або вчинили домашнє насильство у будь-якій формі, окрім тих, що вчинили домашнє насильство кримінального характеру і відносно яких винесено ухвали про розшук, затримання, арешт або приміщення в приймач-розподільник.

     Служби у справах дітей уповноважені розробляти та здійснювати заходи щодо захисту прав дитини, інформувати дитину про її права, забезпечувати проведення з батьками профілактичної роботи по попередження домашнього насильства відносно дітей і за участю дітей, піднімати перед органами виконавчої влади і місцевого самоврядування питання про притягнення до відповідальності посадовців, а також здійснювати контроль і координацію діяльності служб у справах дітей.

      Центр соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді має право створювати спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства і насильства за ознакою статі, зокрема мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, притулки у формі структурних підрозділів центру.

      Також, центри соціально-психологічної допомоги, які утворюються органами місцевого самоврядування, повинні приймати і розглядати заяви осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, або його представника про отримання допомоги і надають такій особі інформацію про її права і можливість отримання необхідної допомоги.

Подписаться Поделиться Твитнуть Обсудить
Комментарии (0)
Имя *
Комментарий *