Новости дня 19.06

Алексей Савченко: «Новые амбулатории - пример возможности развития общин за счет реформ Президента»

29 марта 2019, 23:00 212

В Николаевской области торжественно ввели в эксплуатацию первые две новые сельские амбулатории, построенные по программе развития сельской медицины, инициированной Президентом Петром Порошенко. Медучреждения уже открыты в селах Калиновка и Новофедоровка Березанского района.

В сообщении Николаевской ОГА говорится:

Обидві амбулаторії забезпечені необхідним обладнанням та новими медико-санітарними автомобілями підвищеної прохідності.

Амбулаторія в Калинівці обслуговуватиме близько 3 тисяч чоловік. Наразі у закладі працює п`ять медичних працівників.

На будівництво та оснащення нової амбулаторії було залучено майже 7,5 млн грн (близько 6,6 млн грн із державного бюджету та більше 900 тис грн із бюджету Березанської ОТГ).

«Це перша новозбудована амбулаторія, яка розпочала свою роботу на Миколаївщині. Далі - більше. У березні-квітні в області діятимуть 14 новеньких амбулаторій, які ми почали робити минулого року, та будуватимуться ще 13. Адже завдяки ініціативі та підтримці Президента Петра Порошенка, громади можуть скористатися програмою розвитку сільської медицини та реалізувати такі амбітні проекти», - підкреслив голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко.

Окрім Калинівки, новозбудовану амбулаторію відкрили ще й у Новофедорівці, яка обслуговуватиме місцевих жителів з чотирьох прилеглих сіл Коблівської ОТГ – це близько двох тисяч чоловік. Як повідомив очільник області, загальна вартість об’єкту склала більше 6,8 млн грн. Так, за рахунок субвенції з держбюджету (більше 5,6 млн грн) та місцевих бюджетів (1,2 млн грн) з нуля побудовано будівлю закладу, виконано благоустрій, придбано медичне та побутове обладнання.

Окремий пункт, на який звернув увагу Олексій Савченко - до кожної збудованої амбулаторії та сусідніх із нею соціальних об’єктів (шкіл, садочків тощо) має бути забезпечена дорога у гідному стані.

"Це на особистому контролі, - зазначив Олексій Савченко.  -Разом з моїм заступником Валентином Гайдаржи, головою райдержадміністрації Сергієм Танасовим, депутатом обласної ради Михайлом Талпою оглянули будівлю та якість робіт. Та що найприємніше – побачив запал та енергію в очах молодих медиків, що будуть тут працювати. Відкриття нової амбулаторії – це не просто чергова яскрава подія в житті села, - таким чином ми показуємо можливості розвитку громад за рахунок тих реформ, які втілює в життя Президент України Петро Порошенко. Зокрема – реформа розвитку сільської медицини і, звісно, реформа децентралізації, що надала можливість об’єднатися територіальним громадам і отримати додаткові надходження та кошти до бюджету для реалізації соціально важливих проектів. І завдання влади сьогодні – на цьому не зупинятись!”.

Подписаться Поделиться Твитнуть Обсудить
Комментарии (0)
Имя *
Комментарий *